Nostalgickou příchuť měl páteční koncert kapel Benefit a Telegraf, které na pódiích nejen v kolínském a nymburském regionu baví fanoušky rockové hudby už po několik desetiletí. Zpěvák Benefitu Vláďa Gumáček Koudelka tu totiž odehrál jeden z posledních koncertů.

Telegraf doprovodila krásná Adéla

Snad proto se neobvykle jako první na pódiu objevila kapela Telegraf, která většinu zábav spíše uzavírá. Fanoušci mohli slyšet hity jako Karin, Křídla andělů nebo Potulní hráči. Na pódiu se vedle rockerů objevila také nádherná Adéla Brabencová, manželka kytaristy Petra Ferdy Brabence. Ta s kapelou intenzivněji vystupovala mezi lety 2006 a 2010, pak se však musela stáhnout do ústraní. Aneb jak vzpomíná Ferda v knize, která vyšla u příležitosti 40 let kapely: “Nedostatek nočních chův je totiž katastrofální.” Přesto se Adéla občas na pódiu objeví a svým krásným hlasem ozvláštní koncert legendární kapely. 

Přišel čas se rozloučit

“Čas se bohužel  nedá zastavit. Já, Oťas Kouřík, se kterým jsme letos oslavili padesát let na pódiu nebo Viktor Szita by jsme o tom mohli povídat,” přiznal zpěvák kapely Telegraf Petr Bašus na sociálních sítích. Dodal, že také je to čeká, ale do 45 let Telegrafu (2021) by chtěli vydržet a s fanoušky se prozatím neloučí. “Láďo do dalších let pevné zdraví,” dodal ještě na adresu svého dlouholetého kamaráda z kapely Benefit. 

Vláďa se prý pro ukončení v kapele Benefit rozhodl už na počátku minulého roku. “Čekali jsme jen na zdatného nástupce a myslím, že Jirka Jech je ten, který bude pro Benefit přínosem,” vyznal se Vláďa v komentářích, kde se fanoušci Benefitu dozvěděli o jeho odchodu. “Přál bych si odchod z kapely na Gumáčka s dobrou kondicí a ne na unaveného skřehotavého staříka,” dodal s tím, že není vyloučené, že se sem tam na pódiu ještě objeví. 

Oficiální rozloučení s Gumáčkem v roli zpěváka kapely Benefit jen naplánované na tento pátek v klatovském klubu U Košile.