Kapela ukradenÝovoce, teď už vlastně Ovoce, toho od začátku roku stihla víc než dost. A ještě víc toho plánuje stihnout do konce roku. O tom, jakých bylo uplynulých devět měsíců a jaké jsou plány jsme si pohovořili s láskou, tedy…s Láskou 🙂

Začátek roku byl pro kapelu těžký, jak se vede teď po více než půl roce?

Vede se nám skvěle, díky za optání! Po vydařeným jarním turné s Totálním nasazením a létě plným nejrůznějších akcí nás teď během listopadu a prosince čeká “HVNS tour 2016”, který odjedeme s kámošema z kapely Imodium. Do toho jsme stihli natočit nějaké nové songy, udělat dva klipy…a další věci samozřejmě chystáme, ale to zatím nebudem prozrazovat.

Musíte stále ještě čelit útokům některých “fanoušků”, kteří věří, že pravda není u vás?

To si piš, ale už to není ono – zkraje roku to bylo větší legrace Bohužel se ale stále najdou lidi, pro který se opakovaná lež stává pravdou…mě osobně ale lidi, který si dělaj názor na základě jedný tiskový zprávy, nechávaj naprosto klidným.

Během poměrně krátké doby jste dali dohromady nový merch a teď měníte logo. Proč?

Název vzniknul tak trochu z donucení – když nám tehdy bylo znemožněno používat náš původní název „zakázanÝovoce“, a slovo „ukradený“ mělo reflektovat, co nám bejvalej basák provedl. Ale postupem času nám začalo připadat, že slovo „ukradený“ má v sobě něco negativního – přece jen, my jsme nic neukradli žejo. No a tak jsme se prostě shodli, že to slovo dáme pryč..a bylo to

Jak je to s názvem kapely? Jak si vlastně říkáte?

No…jak si s klukama říkáme bych tady asi nerozebíral – vypadáte jako celkem slušnej server a některý naše oslovení by se tady nevyjímaly dobře A název kapely je teď prostě jen „OVOCE“.

V poslední době jste vytvořili dva klipy. Baví vás kromě hudby i hraní před kamerou?

V tomhle nemůžu mluvit za ostatní kluky, ale tipuju, že to svým způsobem baví každýho. Koneckonců když lezeme na podium a hrajeme, je to dost podobný, jen místo kamer tam jsou živý lidi. Výhoda kamery je snad jenom v tom, že po tobě nehodí na koncertě pivo (ale to vlastně lidi, co na nás chodí, taky nedělají, takže cajk).

Dva klipy, dva songy. Který tě osobně baví víc?

Mě osobně baví oba – už proto, že je každej jinej. V současný době pracujeme ve studiu se zahraničním producentem na novém materiálu – a můžu říct, že další songy jsou zase v něčem jiné. Nás baví dělat nový věci novými způsoby; neuznávám moc kapely vracející se ke stylu, kterej hrály před x lety, jenom proto, že se to tehdy prodávalo líp. To už přece můžou rovnou natočit znova tu samou desku Tenhle „copy and paste“ styl tvorby mě teda vůbec neláká.

Chystáte v brzké době kromě klipů také novou desku?

Novou desku v brzký době nechystáme, ale jinak toho chystáme celkem dost.

Je za námi festivalová sezona, jak jste si ji užili?

Báječně! Odehráli jsme spoustu skvělých akcí, potkali fajn lidi, starý i nový známý…stalo se hodně večírků i kocovin. Prostě léto jak má bejt!!

Na podzim chystáte turné se spřátelenou kapelou Imodium. Ta je známá svým bytovým turné nebo hraním na zajímavých místech jako jsou dětské tábory, aula vysoké školy atp. Nevezmete si z nich příklad?

My teda hodně hrajeme u nás ve zkušebně, a to byste se divili, jak je to zajímavý místo!!! Na dětskej tábor radši nejezdíme, nechcem nikoho kazit (i když teda jeden song o dětech a pro děti chystáme). My si nechceme brát z nikoho příklad, my si to chceme dělat po svým. Což samozřejmě neznamená, že bych nějak kritizoval to, co Imodium dělá – naopak, maj skvělý a neotřelý nápady, a to nejen hudební. A navíc jsou to supr lidi, který se nás (jako jedna z mála kapel) otevřeně zastali, když jsme počátkem letošního roku měli ty „zanedbatelný“ potíže

Mohou od vás fanoušci před koncem roku čekat ještě něco dalšího?

Tak určitě!!! Od nás vždycky něco čekejte..a vždycky čekejte jen to nejhorší!!!