Po vyprodaném, komorním Furch Tour bez mikrofonů, který Lake Malawi odehráli na podzim, se zpěvák Albert Černý vydal na cestu do Indie. Tam načerpal inspiraci pro nové písničky k chystanému albu. Teď se kapela vrací na velká pódia.

 

V úterý 22.3. zahrají v Brně na Flédě a ve čtvrtek 24.3. v Praze v klubu KC Zahrada na Chodově. “Myslím, že tenhle rok bude pro naši kapelu dosud nejlepší. Natočíme konečně desku a čeká nás spousta koncertů.” říká frontman kapely Albert Černý. Po březnových koncertech Lake Malawi čeká 5.5 první koncert na Slovensku v Bratislavě. Následně bude 25.5. v Praze předskakovat zpěvákovi, který si říká Mika. V létě se Lake Malawi i mimo jiné objeví na festivalech Rock for People a Colours of Ostrava.

Právě vyšel nový videoklip k písni We Are Making Love Again natáčený v Kalifornii, který na koncertech zazní společně s nejznámější singly Chinese Trees, Always June a také hitem Charlie Straight Coco. Kapela Lake Malawi podporuje Nadaci Terezy Maxové a do Indie se podíval také její maskot Teribear.

Termíny koncertů

• 22.3. BRNO, FLÉDA

• 24.3. PRAHA, KC ZAHRADA

• 12.5 BRATISLAVA, SLOVENSKO

• 25.5 PRAHA, FÓRUM KARLÍN, PŘEDSKAKOVÁNÍ ZPĚVÁKOVI MIKA

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji přes smsticket. Osobně si je můžete koupit v Praze přímo v klubu KC Zahrada na Chodově. V Brně v Indies na Poštovské nebo v hostelu Eleven na Dominikánské.

Kapela Lake Malawi vznikla po rozpadu úspěšných Charlie Straight v září 2013. Během jejího působení stihla vystoupit v rádiu BBC London, na prestižním anglickém festivalu The Great Escape v Brightonu a předskakovat Thirty Seconds to Mars v Praze. Jejími členy jsou Albert Černý (zpěv, kytara), Patrick Karpentski (kytara) a Jeroným Šubrt (baskytara).

V květnu 2015 kapela vydala debutové EP s názvem. „We Are Making Love Again“, které vzniklo za účasti producenta Matta Lawrence (spolupracoval s Adele, Mumford & Sons nebo Ellie Goulding) a Filipa Gemrotha (Make My Heart Explode). Logem Lake Malawi je vlnovka, která symbolizuje ženský princip a společně s názvem je inspirovaná písní Calgary Bona Ivera. Kapelní merchandise je k dostání na www.musicwear.cz/lake-malawi-informace.