Festival Votvírák se stal hlavním iniciátorem projektu #zachranbackstage.cz. Chce tak podpořit nejen své kolegy, ale všechny zaměstnance zákulisí hudebních akcí napříč celou republikou.

#zachranbackstage je iniciativa, jež chce jednoduše a transparentně podpořit profesionály oborů, které souvisejí s hudební produkcí, organizací koncertů, festivalů, klubovou scénou a dalšími obory. Subjekty, jež jsou zasaženy opatřeními směřujícími k zabránění šíření viru známého jako covid-19. Chceme prostřednictvím prodeje merchandise, případně dalších produktů a služeb, vybrat co nejvíce finančních prostředků, které nasměrujeme k postiženým profesionálům hudebního průmyslu. Jasně, co nejjednodušeji a s podmínkou transparentnosti všech zúčastněných stran. Hlavním iniciátorem jsou festival Votvírák, FANonline a vansforbands.cz.

Nakupujte na www.zachranbackstage.cz.

O projektu: Každý z jednotlivých produktů e-shopu ZachranBackstage.cz je prostředkem, jak můžou fanoušci hudby pomoci všem důležitým lidem v hudební branži, kteří nejsou sice hvězdami pódií, ale bez nichž by se koncert nebo festival odehrál jen těžko. Jde o bedňáky, techniky, zvukaře, osvětlovače, ochranku a další, kteří od půlky března 2020 přišli o možnost pracovat a ani v následujících měsících je nečekají lehké časy. Z každého produktu se částka za čistý náklad na produkt vrací tomu, kdo jej poskytl, a rozdíl mezi prodejní cenou a nákladem darujeme tam, kde je to nejvíce potřeba, a to jasně, s možností zpětné kontroly a pod dohledem garantů projektu složených ze zástupců největších subjektů v oboru.

 

Do nezávislé komise, jež bude rozhodovat o rozdělování prostředků potřebným, se mimo jiné zařadili Michal Novák (Bandzone.cz, iniciativa Za živou hudbu), Jana Heřmánková (T Servis), Martina Jablanovská (Rock&Pop, Votvírák), Mirek Ruml (Vans for Bands), Pavel Šourek (FANonline)