„Dva nejbáječnější dny kariéry“, jak sama kapela Kryštof nazvala dvojici megakoncertů pro bezmála 70 tisíc diváků na pražském stadionu Evžena Rošického, si budou moci fanoušci připomenout na CD, DVD i Blu-ray. Záznam vystoupení ze září 2017 vyjde ve dvou variantách 30. listopadu. Pozvánkou na něj je koncertní videoklip k písni Vysněnokrajina.

 

Rozsáhlý materiál nazvaný Kryštof na Strahově 2017 zahrnuje záznam vystoupení i bonusový dokument, mapující v šesti kapitolách náladu v zákulisí přímo z pohledu skupiny a jejího realizačního týmu. Strhující atmosféru dvou koncertů, kterými si parta kluků z Havířova a Ostravy splnila svůj dětský sen, připomíná videoklip k písni Vysněnokrajina z alba Srdcebeat, které vyšlo v roce 2015.

 

„Jako první klip z našeho živáku jsme Vysněnokrajinu vybrali proto, že asi nikdy nezapomeneme na ten okamžik, kdy se celý stadion právě uprostřed této písně poprvé rozblikal. Svítící náramky tehdy ukázaly své kouzlo a proměnily Strahov na opravdovou Vysněnokrajinu. Husí kůži jsme měli tehdy a máme ji pokaždé, když na to koukáme,“ vzpomíná na výjimečný okamžik zpěvák Richard Krajčo.

 

Koncerty, které na stadionu Evžena Rošického proběhly 16. a 17. září 2017, oslavila skupina své pětadvacáté narozeniny. V setlistu se objevily její největší rádiové hity jako Obchodník s deštěm, Lolita, Cesta, Ty a já nebo tehdy zbrusu nová balada Zůstaň tu se mnou (Za sny), která výpravnou show za doprovodu ohňostrojů zakončila. Vyšla přitom jen pár měsíců před stadionovými vystoupeními jako jedna ze čtyř novinek na výběrovce 25 a hitem se stala až po strahovských koncertech. Přítomni byli tehdy i speciální hosté Petr Janda a Majk Spirit.

 

Pro prvotřídní zážitek u přehrávačů odletěla formace na začátku října do USA, kde nechala udělat mastering ve formátu 5.1, kterému se v České republice nikdo nevěnuje. Slibuje tedy nejvyšší technickou kvalitu – a k tomu spoustu emocí a neopakovatelných spontánních momentů, které zachytily kamery jak přímo na pódiu, tak v hledišti. Záznam vychází ve dvou variantách – v jedné jako CD a DVD a ve druhé bude balení s CD obsahovat nosič Blu-ray.

 

Jedinečné vystoupení, které bylo v tuzemských médiích titulováno jako „nejpompéznější koncert české kapely“, budete moci z pohodlí svého domova znovu prožít už 30. listopadu.