S Honzou a Krtkem z kapely Kohout plaší smrt jsme mluvili nejen o Punkovém večírku, ale také o výročí, které kapela co nevidět oslaví…

kohout-plasi-smrt-logo-2016

Po kolikáté jedete na Punkovej večírek?

Honza: Přesnou informaci by sdělily naše anály, ale účinkovali jsme na této vydařené akci již mnohokrát, neb již od počátku jsme pravidelnými účastníky. První ročník si pamatuji velmi živě, neboť to byl pro mne jeden z prvních koncertů, takže si vybavuji i premiérové vystoupení pořadatelských VHS, včetně jejich tehdejšího z velké části „pohádkového“ repertoáru.

Těšíte se do Vrchlabí?

Krtek: Do Vrchlabí, do Budějic, nám je to jedno :-). Ale jo, dá se říct, že v Krkonoších nás máte rádi a tak tam jezdíme rádi.

Hrajete až takřka na závěr celého dne, co říkáte na tento hrací čas?

Honza: Obavy nemáme, neboť je nám známo, že Iják a jeho parta vládnou organizaci rukou tvrdou a neúprosnou, žádné průtahy a zpoždění tedy neočekáváme. I přes pokročilý čas pak publikum bývá živější, než naopak v časy brzké, proto jsme si vybrali termín pozdější.

Krtek: A kdyby přecejenom nějakej skluz nastal, tak nás Iják zkrátí a Záviš už bude mít času dost :-).

Přijedete na akci dřív zapařit?

Krtek: Jasně, i když je to v týhle oblasti nebezpečný, bude tam plno ožralejch kamarádů, takže vydržet do koncertu v použitelným stavu bude náročný.

O týdne později vás čeká výroční koncert, budete slavit už ve Vrchlabí?

Honza: My vlastně slavíme od té doby, co se nám zdařilo nahrát EP, vybrat peníze na knihu a pak ji i dopsat (na výročním koncertu proběhne křest) a nezabít se při tom navzájem…:)

Dvacet let kapely je už opravdu úctyhodný věk. Rekapitulujete?

Honza: Rekapitulování bylo v rámci psaní knihy dost a dost, takže teď už hledíme vstříc světlým zítřkům a nezměrné slávě, která nás čeká.

Můžou fandové čekat nějaké narozeninové překvapení?

Honza: No rozhodně, pro ty, kteří by to ještě nevěděli dříve (leč věřím, že takoví neosvícenci byli již vymýceni) bude jistě překvapením, že jsme kromě hraní dokázali stvořit i dílo literární. Jinak samozřejmě překvapení budou, zejména na výročním koncertu, ale neřeknu jaká, neboť by pak nebyla překvapeními…:)