Pipes and Pints se po více než roce a půl vrátili na pódium. Kdo přišel do Meet Factory, odnesl si vskutku famózní zážitek. Nutno říci, že na atmosféře neubral ani nucený přesun koncertu z Pragovky do menších a méně atraktivních prostor. 

Energií nabitý večer odstartovala hardrockmetalová kapela The Agony, složená ze samých děvčat. Holky pořádně rozpumpovaly publikum svými skvělými hity. Po čistě holčičí partě se na pódiu objevila tanzmetalová kapela Trautenberk z Klatov, která samozřejmě i tentokrát přivezla Ančí. Od počátku bylo nepřehlédnutelné, že Trautenberk má v sále fanoušci. Ti dávali svůj obdiv této kapele najevo tričky i vlajkou. 

Song Intro The Gael pak odstartoval velkolepý návrat Pipes and Pints. Pak kluci představili nového zpěváka Trevise. Příval energie byl všudypřítomný. Nadšení kapely i fanoušků obrovské. Těžko říct, kdo si koncert užíval víc, jestli kapela nebo její příznivci, kteří vydrželi na návrat svých oblíbenců čekat tak dlouho. 

Kapela samozřejmě nezapomněla na hity jako Dark Into The Night nebo Raise Our Flag. 

Večer se zkrátka nadmíru vydařil, a to i přesto, že jen dva dny před koncertem nastaly komplikace v podobě zákazu koncertů v Pragovce, kde se měl původně koncert prodat. Náhradní prostory sice nabídli místo pro méně fanoušků, jinak však umožnili opravdu vydařený návrat kapely. A ti, kdo se do Meet Factory nevešli mají poučení pro příště. Lepší je koupit lupeny včas v předprodeji, než čekat a doufat, že budou v den koncertu k dostání na místě.