Harrachov – Keltská noc vypukne ve čtvrtek 3. srpna večírkem, který je pro všechny zcela zdarma. Tím však lákadla na tenhle skvělý festival pod skokanskými můstky rozhodně nekončí. Pořadatelé slibují pivo zdarma pro prvních 300 pátečních návštěvníků a taky o  polovinu levnější parkování oproti minulým rokům. V nabídce se myslí také na milovníky adrenalinu, kteří mohou vyzkoušet Bungee Jumping z televizní věže se slevou. 

Chybět nebude dětský koutek s nafukovacím hradem a odborným personálem. Samozřejmostí jsou stánky s občerstvením, suvenýry a výčepní místa. 

Páteční program láká jako už tradičně na vystoupení místních VHS, kteří první festivalový den každoročně zakončují. Ještě před punkovou partičkou však vystoupí kapely Cze-Hun, Daily Coffee, Až naprší a uschne a MZH. Nedočkavci se mohou těšit na program od šesté večerní do 23 hodiny. Večírek pak bude určitě pokračovat, ačkoli bez hudby.

Páteční program odstartuje před polednem Krkonošská dechovka. Po obědě se představí oblíbený Zputnik se sympatickou zpěvačkou. Pak přijde řada na Apple Juice, Five O´clock Tea a legendární Plexis. Po Sidovi bude pódium patřit Imodiu. V podvečer vystupí Ondra alias Xindl X, kterého vystřída Mňága a Žďorp se svými chytlavými melodiemi. Tata Bojs pak na hlavní scéně vystřídá chvíli před půlnocí Márdi a oblíbená Vypsaná Fixa. Závěr bude patřit kapele Queens of Everything. 

Od 19.20 vypukne mejdan také na akustické stage. Ten zahájí Jiří Schmitzer, kterého vystřídá SPS. Punkoví bardi na Keltský noci akusticky zahrají již po několikáté. Netradičně akusticky se přestaví také slánská parta Totální nasazení v čele se Sváťou Švábem. Večer v unplugged stanu zakončí Lety Mimo. 

Spousta muziky je připravená také na sobotu. Na hlavní stage ještě před polelednem zahrají 1st Choice. Před jednou hodinou je vystřídá kapela Kohout plaší smrt. Poté si horský vzduch na pódiu užijí Synové výčepu a Doctor P. P. Na Keltské noci nesmí chybět ani puknoví E!E s hity jako Mravenec, Hovno nebo Míša. Do Krkonoš zavítá také strejda Hájíček s kapelou Krucipüsk. Pokličky Krakonošovi nadzvedne také punková legenda, která hraje od založení ve stejném složení – Visací Zámek. Pak už bude scéna patřit hlavním hvězdám. Tři Sestry slibují více než hodinový nářez. Publikum pak trochu zklidní Václav Neckář, aby ho hodinu po půlnoci opět rozdováděla partička DeBill Heads. 

Akustický stan v sobotu prozáří Peter Shabby, Pirates of the Pubs. A na závěr pak mistr Záviš se svými poetickými texty.

 

Vstupenky je možné pořídit mimo jiné na těchto místech: 

Harrachov:
TIC Harrachov – Harrachov 150, tel.: 737 068 202
JPK Sport – Harrachov 609, tel.: 776 300 036

Jablonec nad Jizerou:
Autokemp Zátiší – Blansko 643, tel.: 604 674 824

Rokytnice nad Jizerou:
Městské informační centrum – Horní Rokytnice 197, tel.: 481 522 001
RV Club s.r.o. – Horní Rokytnice 449, tel.: 481 522 777
Restaurace ROKY – náměstí 2, tel.: 481 522 094

Vysoké nad Jizerou:
Trafika – Vysoké nad Jizerou 229, tel.: 605 465 366

Semily:
Novinový stánek u Pošty – Husova 378, tel.: 604 537 372

Jilemnice:
Informační středisko Jilemnice – Masarykovo náměstí 140, tel.: 481 541 008