Tradičně čtvrtečním večírkem pro nedočkavé začala Keltská noc v Harrachově. Jak se stalo v posledních letech zvykem, čtvrteční párty je s reprodukovanou hudbou. Samotné kapely pak začínají hrát až v pátek. 

Tentokrát pořadatelé pojmenovali stage po Hančovi s Vrbatou a postavili je naproti sobě, tak aby lidé mohli pohodlně mezi nimi přecházet z jedné kapely na druhou. Celou páteční párty začala kapela Adovany. Vypadalo to, že většina ještě dospává čtvrteční kocovinu nebo čeká na Mejtě na semaforu na zelenou, protože areál byl ještě docela prázdný. Ti co tu byli si však začátek užívali. 

Pak už přijela pražská partička The Fialky a areál se jako lusknutím prstu zaplnil. Ve tři hodiny odpoledne bylo před pódiem nevídaně plno a velmi živo. Kapela zazpívala staré hity a představila také nové pecky. Kromě toho s sebou Fialky přivezly také nová trika. Po floutcích z Prahy se na pódiu objevila jablonecká parta Dangar Six, za kterou přijela i domácí fanouškovská základna.

Na hlavním pódiu se pak vystřídali slovenští a tradiční Horkýže Slíže se sličnou basistkou a partička Ine Kafe. Na malé stage zase legendární Znouzecnost vystřídali pardálové z neméně známé a legendární kapely SPS. Bylo plno a zábradlí, které sloužilo místo nášlapů se dost prohýbalo. Možná by stálo za zamyšlení pořídit napříště o pár nášlapů více. Kluci a holky ze security bandy tak nebudou mít tolik nervů a nebudou muset využívat tolik hrubé síly. 

O večerní program se postarala kapela Trautenberk, před níž se na pódiu objevil sám vládce hor Krakonoš. Následovala tradiční Krkonošská dechovka, bez níž by Keltská noc nebyla to, co je. Poté zahrály kapely Wohnout, Alkehol a Stará Puška.

Sobotní program zahájila kapela 1st Choice na Hanč stage a Nežfaleš Na Vrbata stage. Nežfaleš představila songy ze své nové desky a bylo znát, že lidé je již znají. Tradičně vystoupil Doctor P.P. a E!E. Objevili se NVÚ i Baby Second Hand. Poslední jmenovaní měli na festivalu premiéru. Přijela také polská kapela Moskwa, která to na malé stagy rozpálila a pobavila nejednoho návštěvníka. Márdi s Vypsanou Fixou nechyběl na hlavní stagy. Vrcholem večera byla samozřejmě kapela Tři Sestry, která zahrála tradičně svůj prodloužený set. Pak se na Vrbata stage představili zdejší VHS v pozměněné sestavě. Na post zpěváka se vrátil Vitas a druhým kytaristou se stal Péca, kterého ůžete znát z kapely Driák. 

Na poslední skladby kapely VHS se spustil déšť, který zesiloval. Ze zaplněné plochy najednou zmizeli skoro všichni fanoušci. Bylo vylidníno a z okolní plochy se stávalo jedno velké jezero. Kapela VHS sklízela v dešti a DeBill Heads zatím zkoumali radar. Bohužel to měl být jen začátek, žádná prudká přeháňka. DeBill Heads a mistr Záviš proto své koncerty už neodehráli. Dovolenou s Elvisem jsme si tak letos neposlechli a těšíme se na ní na příštím ročníku.