Ve středu 1. června 2016 se odehraje české kolo Hard Rock Rising, klání kapel, ve kterém se utkají 4 hudební skupiny vybrané odbornou porotou a fanoušky. Tito finalisté získají finanční odměnu 250$ a český vítěz dál bojuje o šanci získat odměnu 50 000$, profesionální videoklip, věcné ceny od Fender Instruments a cestu do Hard Rock Hotel Ibiza.

Do finále se ze 108 přihlášených kapel probojovaly českobudějovičtí Kool-Aid hrající alternativní rock, grunge kapela The Scoffers z Liberce a pražská pop-punková skupina Things We Know. Čtveřici finalistů doplní mladá kapela End of Scream z Hazlova, která si svým symphonic-rockem získala v prvním kole srdce fanoušků a ti ji svými hlasy poslali do finále pomocí divoké karty.

Všichni čtyři finalisté budou mít 20 minut na to, aby předvedli to nejlepší, co dovedou. Hrát budou v abecedním pořadí od 19 hodin. V porotě, která bude celý večer hodnotit, zasednou šéfredaktor Headlineru Honza Vedral, hudební zpravodaj ČTK Roman Jireš, hudební publicista Jaroslav Špulák, šéf Óčko TV Michal Klein, z rádia Rock Zone dorazí Josef Vlček a z rádia City Lukáš Bárczay. Porotu složenou z novinářů a publicistů pak doplní rocková legenda Vilém Čok.

Rocková hudba se musí podporovat,takže se moc těším na novou a divokou krev s patřičně nabroušeným výrazivem,”dodává porotce Vilém Čok.

Úplná pravidla naleznete na www.HardRockRising.com.