Sympatické objevy české hudební scény – kapely Nebe a Mirai – spojí na podzim síly a vyjedou na klubové turné, které nese příhodný název „ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ 2016. 17 zastávek, 2 kapely, 1 velká společná show, 2hodinový set plný hudebních překvapení.

Kapely Nebe a Mirai nejsou na hudební scéně žádnými nováčky. Mají za sebou nespočet živých vystoupení, zkušenosti z velkých i menších pódií, řadu úspěšných singlů, které se několikrát probojovaly na přední příčky hitparád či milionová zhlédnutí videoklipů na YouTube. Spojuje je ale mnohem více. Obě kapely pocházejí z hudebně plodného podhoubí Moravskoslezského kraje (Nebe – Havířov, Mirai – Nový Jičín) a vyrostly téměř vedle sebe. Baví je dělat kvalitní českou muziku, jejich tvorba se vyznačuje chytlavými melodiemi, silnými texty, energií a emocemi. Není tedy s podivem, že si jejich talentu a píle všimlo největší tuzemské hudební vydavatelství Universal Music, které nad nimi převzalo ochrannou ruku.

„S Mirai se známe už hodně dlouho, vlastně od našich kapelních počátků. Když řeknu, že jsme skoro jako jedna velká rodina, tak myslím, že mi dají za pravdu, že nepřeháním. Věci, co Mirai dělají, mě neskutečně baví a jsem jejich obrovský fanoušek. Vlastně jsme s myšlenkou společného turné už nějakou dobu koketovali, ale pořád jsme přemýšleli, jak to uchopit, aby to bavilo nás, diváky a zároveň to bylo něčím jedinečné,“ vysvětluje Petr Harazin, frontman kapely Nebe a kytarista Štěpán Petrů dodává: „No, a pak jsme v lednu hráli společný koncert u nás v kraji, a než jsme šli na pódium, tak jsme si řekli, že zkusíme na jeden song vyměnit zpěváky, prohodit repertoár a nakonec odehrát něco společně. Petr si s Mirai sedl parádně a obráceně to taky zafungovalo. Byla to taková hurá akce, ale lidi to bavilo a nás taky.“

„V hlavě se nám hned usadila myšlenka společného turné. Nechceme mít dva běžné koncerty, kdy odehrajeme jeden, pak druhý a je konec. Fanouškům nabídneme jedinečný zážitek, na pódiu se budeme prolínat, doplňovat, všichni musíme jet na dvě stě procent a táhnout za jeden provaz, aby to fungovalo,“ odtajňuje první dramaturgické plány zpěvák Mirai Navrátil a zbytek kapely dodává: „My se už neskutečně těšíme. Bude to naše první klubové turné a navíc ho pojedeme s nejlepšíma kámošema. Už zkoušíme, je to neskutečná pohoda a hlavně zábava. Tuhle atmosféru přivezeme i do klubů a věříme, že si společně s fanoušky užijeme super mejdan a odehrajeme naše nejlepší koncerty.“

ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ startuje 7. října v Litomyšli a skončí 16. prosince ve Vrchlabí. Celkem se kapely zastaví v 17 městech. Hity jako „Vteřina“, „Než se rozední“, „Zkus na chvíli mi lhát“, „Cesta z města“, „Divadlo“, „Dítě robotí“a další singly, které už znáte z rádiového éteru, rozhodně chybět nebudou!

Vstupenky pořídíte v obvyklých předprodejích jednotlivých klubů a lokálních sítích.

 

Na videopozvánku od kapel Nebe & Mirai na ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ 2016 se podívejte zde.  

TERMÍNY

 1. 10. LITOMYŠL MUSIC CLUB KOTELNA
 2. 10. NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ KULTURNÍ DŮM
 3. 10. ZÁBŘEH KD ZÁBŘEH
 4. 10. VOLYNĚ HUDEBNÍ KLUB NOVÁ
 5. 10. VRATISLAVICE KULTURNÍ CENTRUM VRATISLAVICE
 6. 10. ÚSTÍ NAD LABEM DOMA music pub
 7. 10. SUŠICE TRADIČNÍ KLOUB
 8. 10. SEDLČANY POHODA CLUB
 9. 11. BRNO METRO MUSIC BAR
 10. 11. OLOMOUC  U-KLUB
 11. 11. DĚČÍN LE GARAGE NOIR
 12. 11. PLZEŇ BUENA VISTA
 13. 11. VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ M-KLUB
 14. 11. RYCHNOV NAD KNĚŽNOU DANCEPIVOVAR
 15. 11. OPAVA MUSIC CLUB 13
 16. 11. ZLÍN FÉNIX – MUSIC CLUB
 17. 12. VRCHLABÍ ZACAPA BAR

Nebe_@Lubica Martincova (4)NEBE BIO

Je to necelý rok, co sympatická poprocková pětice vtrhla do éteru se zbrusu novým designem a singlem Pláštěnky. Singl se zařadil po bok „již zavedených“ hitů jako Vteřina, Než se rozední či Padáky. Začátkem roku kapela přišla s druhým singlem z chystanéhotřetího alba, které vyjde letos podzim. Novinka s názvem „Zkus na chvíli mi lhát“ rozhodně nepostrádá hitové ambice a opět potvrzuje, že dvojice Petr Harazin / Štěpán Petrů je po právu považována za velkou skladatelskou naději české hudební scény. Dva roky po sobě převzali cenu OSA pro Nejúspěšnější mladé autory v oblasti populární hudby. O kvalitě a oblíbenosti skladeb svědčí i pravidelná vystoupení na předních českých hudebních akcích a festivalech. Na jaře navíc spojili síly s Ewou Farnou a Support Lesbiens a odehráli několik společných koncertů po českých městech.

Mirai_@Petr Kozlík (2)MIRAI BIO

Kapela Mirai se do podvědomí posluchačů zapsala před rokem debutovým singlem „Dítě robotí“, po kterém přišela letní skladba„Souznění“ a průlomový hit „Cesta z města“ (na YouTube již přesáhl 1,3 milionu zhlédnutí). Následovala řada hudebních vystoupení a podzimní support skupiny Kryštof na vyprodaném halovém Srdcebeat tour. Nyní kapela posunula svoji laťku zase o kus výše a představila singl„Divadlo“, který je podle prvotních reakcí zatím jejich nejsilnějším, nejemotivnějším a nejvyzrálejším hudebním počinem. Skupina vydala na podzim loňského roku debutové EP a nyní pracuje na plnohodnotném albu, které by mělo vyjít ještě letos. Mezi skládáním stíhají kluci i aktivně vystupovat a jejich koncert obohacený o působivou bubenickou show by neměl chybět v line-upu žádného festivalu.