Dnešním koncertem v legendárním klubu Kotelna v Litomyšli startuje podzimní „ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ 2016, které spojilo dohromady sympatické objevy české hudební scény – kapely Mirai a Nebe. Fanoušci se mohou těšit na 1 velkou společnou show a 2hodinový set plný hudebních překvapení.

Kapely Mirai a Nebe nejsou na hudební scéně žádnými nováčky. Mají za sebou nespočet živých vystoupení, zkušenosti z velkých i menších pódií, řadu úspěšných singlů, které se několikrát probojovaly na přední příčky hitparád či milionová zhlédnutí videoklipů na YouTube. Spojuje je ale mnohem více. Obě kapely pocházejí z hudebně plodného podhoubí Moravskoslezského kraje (Nebe – Havířov, Mirai – Nový Jičín) a vyrostly téměř vedle sebe. Baví je dělat kvalitní českou muziku, jejich tvorba se vyznačuje chytlavými melodiemi, silnými texty, energií a emocemi. Obě kapely se navíc probojovaly do TOP 100 ankety Mattoni Hvězda Internetu 2016.

mirai_petr-kozlik-12„S Mirai se známe už hodně dlouho, vlastně od našich kapelních počátků. Když řeknu, že jsme skoro jako jedna velká rodina, tak myslím, že mi dají za pravdu, že nepřeháním. Věci, co Mirai dělají, mě neskutečně baví a jsem jejich obrovský fanoušek. Vlastně jsme s myšlenkou společného turné už nějakou dobu koketovali, ale pořád jsme přemýšleli, jak to uchopit, aby to bavilo nás, diváky a zároveň to bylo něčím jedinečné,“ vysvětluje Petr Harazin, frontman kapely Nebe a kytarista Štěpán Petrů dodává: „No, a pak jsme na začátku letošního roku hráli společný koncert u nás v kraji, a než jsme šli na pódium, tak jsme si řekli, že zkusíme na jeden song vyměnit zpěváky, prohodit repertoár a nakonec odehrát něco společně. Petr si s Mirai sedl parádně a obráceně to taky zafungovalo. Byla to taková hurá akce, ale lidi to bavilo a nás taky.“

„V hlavě se nám hned usadila myšlenka společného turné. Nechceme mít ale dva běžné koncerty, kdy odehrajeme jeden, pak druhý a je konec. Fanouškům nabídneme jedinečný zážitek, na pódiu se budeme prolínat, doplňovat, všichni musíme jet na dvě stě procent a táhnout za jeden provaz, aby to fungovalo,“ odtajňuje dramaturgii zpěvák Mirai Navrátil a zbytek kapely dodává: „My se už neskutečně těšíme. Bude to naše první klubové turné a navíc ho pojedeme s nejlepšíma kámošema. Už zkoušky na turné byly neskutečná pohoda a hlavně zábava. Tuhle atmosféru přivezeme i do klubů a věříme, že si společně s fanoušky užijeme super mejdan a odehrajeme naše nejlepší koncerty.“

ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ startuje 7. října v Litomyšli a skončí 16. prosince ve Vrchlabí. Celkem se kapely zastaví v 17 městech. Hity jako „Cesta z města“, „Divadlo“, „Dítě robotí“ „Vteřina“, „Než se rozední“, „Zkus na chvíli mi lhát“, a další singly, které už znáte z rádiového éteru, rozhodně chybět nebudou!

Vstupenky pořídíte v obvyklých předprodejích jednotlivých klubů a lokálních sítích.

 

ZAJEDENPROVAZTOUR.CZ 2016  – videopozvánka – https://youtu.be/kmtEFKIBf78

TERMÍNY

 1. 10. LITOMYŠL MUSIC CLUB KOTELNA
 2. 10. NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ KULTURNÍ DŮM
 3. 10. ZÁBŘEH KD ZÁBŘEH
 4. 10. VOLYNĚ HUDEBNÍ KLUB NOVÁ
 5. 10. VRATISLAVICE KULTURNÍ CENTRUM VRATISLAVICE
 6. 10. ÚSTÍ NAD LABEM DOMA music pub
 7. 10. SUŠICE TRADIČNÍ KLOUB
 8. 10. SEDLČANY POHODA CLUB
 9. 11. BRNO METRO MUSIC BAR
 10. 11. OLOMOUC  U-KLUB
 11. 11. DĚČÍN LE GARAGE NOIR
 12. 11. PLZEŇ BUENA VISTA
 13. 11. VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ M-KLUB
 14. 11. RYCHNOV NAD KNĚŽNOU DANCEPIVOVAR
 15. 11. OPAVA MUSIC CLUB 13
 16. 11. ZLÍN FÉNIX – MUSIC CLUB
 17. 12. VRCHLABÍ ZACAPA BAR

www.zajedenprovaztour.cz

Foto: Nebe@ Lubica Martincová; Mirai@Petr Kozlík