Krkonošská punkrocková kapela VHS se po několika změnách v sestavě a covidových peripetiích s vervou pustila do práce. Po deseti letech připravuje punková stálice s novou krví ve svých řadách nové  album. Na kompletní desku si posluchači budou muset ještě nějakou chvíli počkat, kluci nechtějí nic uspěchat, protože vědí, že dobré věci musí uzrát. 

Poslední roky nebyly vzhledem k utlumení kultury jednoduché pro žádné kapely. Kapela VHS nečelila jen potížím s koncertováním. Po lidských neshodách došlo také ke změně na postech zpěváka a kytaristy. Zatímco za mikrofon se k radosti letitých fanoušků kapely vrátil Adam Vitásek známý svým vystupováním bez horních svršků, role kytaristy se chopil Petr Chromý alias Péca, kterého mohou fanoušci znát z kapel Driák nebo Arogants. 

“Příchod Péci nás nakopl k nové tvorbě. Sedli jsme si hudebně i lidsky a neskutečně nás to baví,” potvrdil Michal “Pítrs” Stříbrný, který hraje na druhou kytaru. Prozradil, že jim pod rukama vznikají nové věci, které mají fakt drive a fanoušci se mají rozhodně na co těšit. Naznačil, že kapela trochu “dospěla”, což bude znát nejen v hudbě, ale i v textech. Víc však prozatím prozradit nechtěl. 

Kluci mají za sebou koncert na Brněnci a chystají se do Jablonce nad Nisou, kde zahrají po boku souputníků z Kohout plaší smrt a pražské spřátelené bandy The Fialky. Koncert se uskuteční v pivovaru Volt už v pátek. Další kroky kluky z VHS zavedou do Sopřeče na Čmoud fest, kde hrají již tradičně a chybět nebudou ani na takřka domácí Keltské noci. Ještě předtím se však ukáží na festivalu Pod Parou, který se přestěhoval od Brna do Trutnova. V závěru léta se pak VHS chystají na slovenský OHY Fest. 

Kromě toho, že se kapela pravidelně schází ve zkušebně, aby makala na nové desce a chystá se na letní sezónu, také připravila nový merch. Na letních festivalech, ale také na facebooku kapely jsou k dostání klasické odznaky, otvíráky na pivko s magnetem (nejen) na lednici, otvíráky ve formě klíčenky, vyšívané nášivky, sluneční brýle a samozřejmě také trička s logem kapely.