Poslední červnový den představuje kapela s příznačným názvem The Last June první vlaštovku své tvorby. Novou píseň Say Anything najdete na YouTube. Vydání singlu doprovází klip, v němž vystupuje tanečnice známá z Nové scény Národního divadla.

 

Rockové trio The Last June funguje od začátku tohoto roku. Hraje autorské písně s anglickými texty. „Kapelu jsme založili proto, že chceme nadchnout českou hudební scénu něčím novým. Charakterizuje nás alternativní rock míchaný se synťáky. Nebojíme se jít i za hranice svýho žánru, o čemž se přesvědčíte v dalších písničkách, které právě nahráváme,“     říká zpěvák a kytarista Michal Kovář. Kromě něj účinkuje v kapele baskytarista Dominik Vozobule a bubeník Honza Košina. Na koncertech je doplňuje kytarista David Sobota.

 

Svůj první koncert odehrála kapela The Last June v dubnu v pražském Rock Café, kde představila svůj repertoár. Nově je tedy jeho součástí i melodická píseň Say Anything, jejíž klip vznikl poměrně rychle. „Samotné natáčení se zvládlo během jednoho dne, a to hlavně díky profesionalitě skvělé tanečnice Natálie Paulasové a japonské režisérky Eleny Omura. Obě si pohrály na celé podobě klipu a jeho příběhu, v němž Natálie představuje uvězněnou mužskou touhu, jež však nehodlá být nadále ovládána. Klip se natáčel v prostorách taneční konzervatoře Duncan Centre,” přibližuje natáčení Dominik Vozobule.

 

Píseň Say Anything se nahrávala v Golden Hive v Praze pod vedením zkušeného producenta Amáka Goldena, který pracoval na deskách třeba s The Killing Joke nebo The Atavists. Na nový singl pak budou navazovat další skladby, na kterých kapela právě pracuje ve studiu.