UkradenýOVOCE (ex. zakázanÝovoce) se definitivně změnilo na OVOCE a v půlce své koncertní šňůry „HVNS tour 2016“ představuje svou klipovou novinku s názvem „Drogy dětem“. Lehce kontroverzní klip vznikl v režii Radima Věžníka a je dle slov kapely věnován obětem moderních technologií. O hudební produkci singlu se postaral americký producent Geoff Tyson.

Kapela OVOCE jde letos cestou vydávání singlů a v novém složení (Pišto, Láska, Franc a Tomy) vypouští již třetí videoklip, který promítla svým nejvěrnějším fanouškům v předpremiéře na pražském koncertě v zaplněném Rock Café. Název singlu „Drogy dětem“ je ovšem trochu zavádějící. OVOCE nenabízí drogy dětem, ale upozorňuje na závislost na moderních technologiích a fenoménech jako je internet, YouTube, sociální sítě, smartphony, bez kterých by si mnozí „dnešní“ život nedokázali vůbec představit.

Klipem si děláme srandu z lidí, kteří když se 5 minut nepodívají na displej telefonu a nezkontrolují svůj facebook, jsou z toho nervózní…..třeba jako já,“ vysvětluje s úsměvem zpěvák Pišto.

 

 

Singl produkoval americký producent a hudebník Geoff Tyson, který je krom své hudební tvorby pro hollywoodská studia známý třeba jako jeden z mála úspěšných studentů kytary u mága  Joe Satrianiho. „S nápadem oslovit Geoffa jsem přišel já. Geoffovi jsem pár let dělal doprovodného kytaristu, jsme dobří přátelé a mně se vždycky líbil jeho styl práce i hudba, kterou dělá. Tak jsme ho oslovili a ono to klaplo! Na jeho výraz, když jsem mu poprvé přeložil text Drog dětem, nikdy nezapomenu,“ popisuje spolupráci kytarista Láska.

OVOCE odstartovalo druhou půlku HVNS tour s partou Imodium. Toto „nerozlučné“ spojení čeká ještě šest společných koncertů. V roli hosta je doprovází mladá kapela Nouzovej východ.

HVNS tour 2016:

2.12.          Le Garage Noir           Děčín

3.12.          Legenda club             Pacov

9.12.          Apollo music club      Lanškroun

10.12.        Pohoda                        Sedlčany

16.12.        Chilli music bar          Jihlava

17.12.        Stoun music club       Frýdek-Místek