V pátek 15. listopadu začalo v Herálci turné skupiny Mirai, které vyvrcholí 3. prosince v pražském Foru Karlín, kde bude mít kapela svoji koncertní premiéru. Mirai si pro své fanoušky připravili hned dvě malá překvapení. Prvním je videoklip k písni Pojď ke mně blíž, která je součástí nejnovější úspěšné desky Arigató. Druhým jsou termíny jarního turné, které naváže na vyprodanou podzimní sérii koncertů. Mirai svoji novou desku během března představí naživo v dalších devíti městech. Vstupenky jsou od dnešního dne v prodeji exkluzivně pro členy fanklubu Mirai family a od 22. 11. pro veřejnost.

 

Kapela Mirai má za sebou první koncert podzimního turné, které bylo již měsíc před zahájením vyprodané. Následují zastávky v Ostravě, Brně a Praze.

 

„Koncert v Herálci byl pro nás výjimečný také proto, že byl první a první koncerty tour bývají spontánnější a trochu improvizovanější. Vůbec poprvé v historii Mirai jsme připravili unikátní time kódem řízenou scénu, za kterou stojí Matyáš Vorda a Tomáš Karban, jedni z nejlepších stagedesignerů u nás. Je to opravdu audiovizuální zážitek a do detailu propracovaná show, která je do poslední vteřiny naprogramovaná. Pro nás je takové turné neuvěřitelným zážitkem. Sál byl zaplněný do posledního místa a lidi zpívali spolu s námi. Koncert měl téměř dvě hodiny a my si užili každou vteřinu. Je to nepopsatelná energie. Ostravo, Brno, Praho, těšíme se na vás,“ zaznělo od Mirai.

 

Ještě před startem právě probíhajícího turné Mirai spolu s Benem Cristovaem a partou kamarádů absolvovali výlet do Berlína, během kterého vznikl videoklip na singl Pojď ke mně blíž. Je to vůbec první píseň kapely s featuringem jiného umělce.

 

„Celá spolupráce s Benem byla improvizovaná a spontánní. Ben nás napadl na feat. jako první, protože na první dobrou sedí k náladě songu. Potkali jsme se u Bena, kde mě dvakrát složil v brazislkém jiu jitsu a následně jsme šli na střechu, kde jsme během chvíle společně s Ondřejem Fiedlerem dopsali sloky,“ přibližuje spolupráci frontman kapely Mirai Navrátil. „Natáčení klipu bylo potom neméně spontánní. Domluvili jsme se, že pojedeme na dvoudenní výlet do Berlína, kde jsme vše zachytili tak, jak bylo. Nic se neinscenovalo.“

„S Miraiem jsme se nějakou dobu potkávali v rámci festivalů a sedli jsme si jak lidsky, tak hudebně. Spolupráce už byla jenom otázkou času a samotné natáčení byl vlastně jenom skvělý výlet se skvělými lidmi,“ doplňuje Ben Cristovao.

Jarní turné kapely začne 6. března ve Valašském Meziříčí a skončí 3. dubna ve Zlíně.  „Těšíme se, protože není nad klubovou atmosféru,“ komentuje kapela turné, které bude vyjma letních festivalů v roce 2020 na delší dobu jejich posledními sólovými koncerty. Vstupenky jsou v prodeji zde.

 

MIRAI TOUR 2020

 

  1. 3.  Valašské Meziříčí
  2. 3.  České Budějovice
  3. 3.  Pardubice
  4. 3.  Jablonec nad Nisou
  5. 3.  Olomouc
  6. 3.  Krnov
  7. 3.  Plzeň
  8. 3.  Karlovy Vary
  9. 4. Zlín

Foto: Aneta Jodar