Havířovská kapela Kryštof se již podruhé rozhodla poohlédnout za svými dosavadními hudebními úspěchy a v pátek 23. června na trh přinese album s názvem 25. Dvoudisková kolekce toho nejlepšího nabízí více než dvě desítky těch nejznámějších písní, které doplňují i čtyři nové songy.

Vše začalo počátkem jednadvacátého století songem „Lolita“, který byl pro kapelu Kryštof nejen prvním singlem, ale zároveň i prvním hitem. Již od debutové desky Magnetické pole patřila kapela kolem charismatického zpěváka Richarda Krajča k ostře sledovaným nováčkům na české hudební scéně. A jak ukázaly následující roky – oprávněně! 

Sedm řadových alb, dva živáky, jedna výběrovka a album remixů. To je dosavadní výčet z diskografie kapely, která poslední léta naplňuje ty největší haly, prodává desítky tisíc alb a jejíž koncerty jsou vždy neopakovatelným zážitkem. Právě dnes se fanoušci dočkali další rekapitulace v podobě dvojalba s všeříkajícím názvem 25

Jednadvacet největších hitů kapely Kryštof, mezi kterými nechybí „Lolita“, „Ženy“, „Srdce“, „Rubikon“, „Atentát“, „Cesta“ nebo „Srdcebeat“ doplňují i čtyři nové songy, které si kapela zaletěla natočit do Ameriky. Bestof album jsme doplnili čtyřmi novými písněmi a ty jsme se rozhodli natočit tak, jak se to dělávalo venku. S velkým týmem, který by mohl točit a točí s největšími hvězdami na světě – od producentů, asistentů, mistra zvuku, masteringmistra, protools inženýrů či nástrojových techniků. To byl náš dárek sobě k této oslavě a stál za to. Nejlepší recording naší historie,“ dodává k novým písním zpěvák Richard Krajčo. 

Songy „Šnůry“, „Naviděnou“, „Nesmím zapomenout“ a „Zůstaň tu se mnou“ kapela natáčela v New Yorku na přelomu března a dubna a na jejich vzniku se opětovně podílel i Yaron Fuchs, který měl pod palcem i produkci alb Srdcebeat a Inzerát. Jak naznačují první reakce na aktuální singl „Šnůry“, i tentokrát jejich spolupráce dopadla na výbornou. 

Nezapomeňte, že kapela Kryštof vydání nové kompilace 25, kterou slaví i čtvrtstoletí svého fungování, podpoří i výjimečnými koncerty, které se uskuteční 16. a 17. září na Strahově. První z nich je již měsíce beznadějně vyprodán, na ten druhý ještě pár vstupenek zbývá:  https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/akce/krystof-na-strahove-117606