Skupina Jelen převzala od Akademie populární hudby ocenění Anděl za skupinu roku 2016. Je to další významný mezník v hudebním životě oblíbené kapely.  Jelen je od začátku své existence koncertní kapela, a tak slavit bude hlavně se svými posluchači a přáteli. Před sebou má nabitou koncertní sezónu, ale ještě předtím na červen naplánovala vydání nové písně a dva velké koncerty JELEN pod širým nebem.

 „Živé hraní je pro nás největší radostí. Je pro nás čest být součastí hudebních festivalů a užít si neopakovatelnou atmosféru venkovních koncertů, na které se po zimě vždy těšíme. Odměnou jsou pak pro nás naše samostatné koncerty. Doufáme, že by se z koncertů Pod širým nebem mohla vzniknout milá tradice, kdy společně s našimi přáteli oslavíme začátek léta,“ zaznělo od Jindry Poláka, frontmana kapely Jelen.  

První polovina koncertního roku kapely Jelen vyvrcholí v červnu, kdy odehraje dva samostatné  koncerty JELEN pod širým nebem. 8. června 2017 v romantickém prostředí brněnského hradu Špilberk a 18. června 2017 na pražském Střeleckém ostrově. Ten bude rovnež oslavou Dne otců.  Jako hosté vystupí K. M. Tichá, Debbi se svoji kapelou a objev současné hudební scény David Stypka se skupinou Bandjeez.

Termín koncertu na Den otcu nebyl vybrán náhodně. Na tento sváteční den si kapela Jelen připravila premiéru nové písně DOMŮ, kterou věnovala všem tátům.

„Většinu dní v roce trávíme na cestách a koncertech. Hraní milujeme, ale domů se vracíme. V kapela jsme tři tátové a všichni se shodneme, že čas s rodinou nejde ničím nahradit.  Píseň Domů vznikla v dodávce a je pro všechny táty a jejich potomky,“ popisuje Jindra.

 

Foto: Jiří Štarha