Kapela Jelen, která letos od  Akademie populární hudby převzala ocenění Anděl za skupinu roku 2016, připravila na letošní jaro dva speciální koncerty Pod širým nebem. Ve čtvrtek 8. června proběhl na brněnském hradě Špilberk první z nich. V tradičně euforické atmosféře koncertu přihlíželo 2000 nadšených fanoušků skupiny Jelen. Ten druhý se uskutečnil na pražském Střeleckém ostrově v neděli 18. června. Přesně na Den otců. K této příležitosti vznikla i nová píseň a videoklip s názvem Domů.

Jindra Polák ke vzniku písně říká: „Píseň Domů jsme napsali ke Dni otců, je to příběh kluka z truhlářské rodiny, který se snaží najít svojí cestu životem a taky ke svému tátovi… inspirovalo mě k tomu setkání v irské hospůdce před lety v Dublinu, kde mi jeden starý pán vyprávěl, jak za války utekl z tátovi truhlárny a dal se k letectvu. Bavil jsem se o tom nedávno v dodávce s naším akordeonistou Jankem, ukázalo se, že je jeho táta je také truhlář a mě napadl refrén k písničce. Nedalo mi to spát a do rána byl text celý.“

Za videoklipem stojí talentovaný režisér a rapper Jonáš „LIPO“ Červinka, který se skupinou Jelen natáčel již předešlé videoklipy Klidá jako voda či Nebe nad Prahou.

„Jelen je hudební těleso, jehož členové jsou si celkově hodně blízko. Tato jejich energie se pak pozitivně přenáší na posluchače. Tedy i na mě. Proto jsem se snažil být s kamerou kapele možná co nejblíž.  Poukázat tak na život skupiny na cestách, který k tomu všemu neodmyslitelně patří. Ten je pak protipólem druhé části videoklipu, která je návratem domů. Radostnou oslavou v kruhu nejbližších,” popisuje režisér a autor scénáře Jonáš „LIPO“ Červinka.

Skupina Jelen má za sebou výborný rok. Vydání svého druhého alba Vlčí srdce. Úspěšné podzimní turné zakončené koncertem ve vyprodané Velké Lucerně. Pro velký zájem prodloužení turné o jarní část. Zakončené převzetím sošky Anděl pro kapelu roku 2016. Kapelu Jelen čeká nabité koncertní léto, které čítá více než 60 vystoupení po celé republice. V říjnu vyrazí Jeleni poprvé na turné po Slovensku jako host skupiny Desmod.

 

Foto: Radek Kudláček