CheckPoint nejsou na tuzemské scéně žádnými nováčky. Prošli řadou personálních obměn včetně té poslední, kdy se z kytaristy stal zpěvák, změnili styl a přešli na veselejší notu. Formace letos slaví 15 let existence. Coby součást narozeninových oslav chystá pro fanoušky nové album a křest ve formě minifestivalu v pražském Rock Café.

Nová deska
Páté studiové album Návštěva z vesmíru vychází na konci listopadu, přesně rok a půl po Pade na pade. Motivací pro brzké vydání byly tvůrčí přetlak a potřeba náležitě, jak se na kapelu nejlíp sluší a patří, oslavit výročí. Je to komplet první deska nazpívaná ToMem Chrudimským, který před třemi lety narychlo nahradil odcházejícího zpěváka Martina. 

„Od mého přesunu za mikrofon jsme novou tvorbu posunuli od zamyšleného crossoveru k veselejšímu pojetí – většina skladeb má nějakou vtipnou zápletku. Na novém albu Návštěva z vesmíru je to stejně. Při jeho psaní jsme se zaměřili na situace kolem nás a skoro všechny texty reflektují nějaký zážitek nebo veselou událost. Výjimkou není ani titulní skladba Návštěva z vesmíru, jejíž příběh se samozřejmě nikomu z nás nestal. Pojednává totiž o únosu mimozemšťany, přičemž je unesený opije, skamarádí se s nimi a oni se vrátí i s ním zpátky na Zem na párty. Nicméně i tenhle příběh je ovlivněn stále opakovanými reportážemi o UFO a nedávnými událostmi Storm Area 51,  odněcovanými například i zpěvákem Blink 182  Tomem DeLongem,“ dodává ToM Chrudimský, zpěvák, kytarista a
frontman kapely. 

Návštěva z vesmíru měla původně obsahovat třináct písní, muzikanti se však nakonec rozhodli je rozdělit do dvou částí. První vyjde na konci listopadu, ta druhá se šesti skladbami příští rok. Na desce najdeme také cover skladby Trezor od Karla Gotta. Nápad na předělávku vznikl ještě za Mistrova života, na počest jeho památky se muzikanti rozhodli skladbu na playlistu nakonec ponechat. Nahrávka vznikla napůl ve studiu Svárov – Absolute Music a v nymburském Hollysound Studio u producenta Martina Hollandra. Na desce se tentokrát objeví i několik skladeb s klávesami, které nahrál Viktor Macák z kapely Jen. Menší hostovačku obstarali Dana Yousifová z Dirty Blondes a
Monna a Daniel Černý ze Sendwitch.

Křest desky a narozeninová párty
Křest páté studiovky se uskuteční v pátek 22. 11. v pražském Rock Café. Vzhledem k 15. výročí pozvala rocková formace všechny minulé členy, kteří formovali její historii. Můžete se tak těšit na průřez patnácti lety i zbrusu nové věci. Letité songy zazní v původních sestavách, z nichž některé CheckPoint nehráli přes deset let. Večer také vystoupí Matahari, Sendwitch a písničkář, respektive zpívající režisér Vinc, který pro skupinu natočil několik posledních klipů.
————————————————————————————————————————————–
Kapela CheckPoint vznikla v roce 2004. Za 15 let fungování prošla mnohými personálními obměnami. Nejzásadnější
prodělala v roce 2017, kdy na post zpěváka přešel dosavadní kytarista ToM Chrudimský, který je frontmanem a autorem všech textů. Formace hrála dříve především crossover, nyní inklinuje k rockovější muzice s veselými texty a pozitivní náladou. Aktuálně hraje ve složení Tomáš Chrudimský (kytara, zpěv), Jakub Šmatlák (kytara), Sláva Safonkin (basa) a Martin Lachman (bicí). Debutovou desku Různý světy vydala v roce 2008, poté následovala alba Střepy, Svítání a Pade na pade. 

Skupina odjela jako předskokan turné kapelám Škwor a Harlej. V roce 2019 jako součást narozeninových oslav vyjde nová deska Návštěva z vesmíru, jejíž druhá část se šesti skladbami bude následovat v příštím roce.

Videa ke zhlédnutí:
„Pade na pade“ – https://www.youtube.com/watch?v=IEbNrJpPrAU
„Beduín“ – https://www.youtube.com/watch?v=kpGpRMk8iHA