Již 11.června vyjede pražská kapela 20 Minutes na své první turné Street Tour 2016. Zahájení proběhne na náměstí v Liberci, kde frontmanky kapely – jednovaječná dvojčata – Simona a Denisa Katzer zahrají mimo jiné i písně ze své druhé desky “The Dream In My Pocket”.

Sestry tak chtějí podpořit pouliční umění, které se v poslední době stalo hojně diskutovaným tématem, zejména ve spojení s novou pražskou vyhláškou. Ta zakazuje vystoupení s nástroji jako je saxofon, dudy nebo bicí, a omezuje muzikanty na výběru místa i času. „To turné vzniklo dost narychlo, byla to reakce na nynější buskerskou situaci v Praze, kdy březnová vyhláška potlačila umění na veřejných místech. Regulace hudby v ulicích je potřebná, ale měla by se ubírat jiným směrem,” říká Simona Katzer, zpěvačka z kapely 20 Minutes.

Kytaristka Denisa sestru doplňuje: „Minulé léto jsme hrály v ulicích Berlína, Londýna a Brightonu, kde je busking nedílnou součástí města. Tamní atmosféra je díky pouličním umělcům velmi uvolněná a lidé se nebojí si na ulici zazpívat, či zatančit. Líbila se nám představa buskingu i v menších městěch po České republice, a proto jsme se rozhodly sestavit celou šňůru zastávek.”

Momentálně potvrzené zastávky jsou Liberec, České Budějovice, Hostivice, Domažlice a Jindřichův Hradec. „Další budou ale přibývat,” uzavírají sestry.

Sledujte facebookovou stránku kapely, a neprošvihněte termín koncertu ve vašem městě! www.facebook.com/20minutesCZ