Hned tři charitativní akce na pomoc malému Maximovi z Kostelce nad Černými lesy se uskutečnily během minulého týdne. První na galavečeru bojových sportů Simply the Best, kde se podařilo vybrat 53 915 Kč, další na Červenomodrém zpívání v Kostelci, kde se vybraná částka vyšplhala na 41 274 Kč a poslední a pro nás nejvýznamější byla dražba kytary Honzy Homoly z kapely Wohnout.

Honza přišel s nápadem sbírat na svou kytaru podpisy známých zpěváků, kapel a osobností, aby jí pak ve prospěch Maxima mohl vydražit. To se teď v neděli podařilo za neuvěřitelných 120 100 Kč. Díky tomu rodiče Maxima budou moci pořídit nejen tolik potřebné zdravotní pomůcky jako je odsavačka, inhalátor a speciální matrace, ale budou moci pro Maxima zajistit i tolik potřebné rehabilitace.

GT MXM akukro 11

 

V pondělí se ukončila aukce kytary, která se vydražila za nádherných 120 100 Kč. Co tomu říkáš?

Před rokem, kdy jsem akci rozjížděl, jsem měl představu, že nasbírám pár podpisů kamarádů z kapel a kytaru vydražím. Představa o částce byla mnohem nižší. Jenže já se pak do toho položil a s každým dalším podpisem osobnosti si začal uvědomovat, jak prudce stoupá hodnota tohoto nástroje, o to víc když ke kytaře vznikl stojan od Milana Caise. Proto jsme s lidma, kteří mi pomáhali, v té závěřečné fázi hodně šlápnul do proma, aby vše dopadlo co nejlíp. S částkou jsem opravdu spokojenej.

tomáš hanák

 

Sledoval jsi průběžně aukci nebo jsi čekal na překvapení?

Aukci jsem sledoval často. Neustále jsem nahlížel do telefonu. Když se aukce rozeběhla a po pár minutách byla startovní částka 30 000kč přehozena na 33 445, byl jsem klidnej. Do té doby jsem se bál, že o kytaru nebude zájem a skončí to fiaskem.

roman holý

Jakou částku sis na začátku představoval, že by se mohla vybrat?

Já si nechtěl nic představovat, abych pak nebyl smutnej. Někteří kamarádi říkali, že se kytara prodá za čtvrt milionu, druzí, že za deset tisíc. Startovní částka byla 30 000, protože kytara rozhodně neměla menší hodnotu a taky právě tolik peněz by Maximovi pokrylo jednu ze základních zdravotních pomůcek.

mig 21

 

Kytara s vámi po turné i festivalech putovala celý rok a podepsala jí nejen celá řada zpěváků, ale i známé osobnosti. Jaké jméno tebe nejvíc potěšilo?

Nejvíce si vážím podpisu cestovatele Miloslava Stingla. Mám k tomu mnoho osobních důvodů.

CHT 4 MXM a se stinglem

 

Kdo jí podepsal jako první a kdo jako poslední?

První byl režisér a herec Vojta Kotek. Jako poslední to byla známa kuchařka Kamu. Sehnat ji bylo značně komplikovaný.

CHT 4 MXM kohak

 

 Spojil se s tebou už výherce?

Ano. Shodou okolností jsem zjistil, že už jsme se potkali. Z patnácti dražitelů jsem znal tři osobně. Výherce, pak kamaráda, který mu jsem posílal odkaz na dražbu a on mi odpověděl, že je jeden z dražitelů a ten třetí zájemce mi psal zprávu plnou smutných smajlíků, že o kytaru měl velikej zájem, ale v poslední minutě mu unikla.

 

CHT 4 MXM pavel liska

Kdy dojde k jejímu předání?

K předání dojte zanedlouho v prodejně kytar.cz, kde byl nástroj po celou dobu aukce vystaven.

CHT 4 MXM 01