Poděbrady – Louka nedaleko jezera už po několikáté hostila festival notoricky známé kapely Tři Sestry. Ta svůj každoroční festivalový maraton začala již v květnu v pražském Bráníku. Letní festivaly kapely pak skončí na doskočišti skokáncích můstků v Harrachově.

barvy1

Program v Poděbradech na Barvách léta byl našlapaný. V pátek lákal nejdříve netradičně na hvězdy divadla Karlín. Později si přišli na své fanoušci české punkové stálice Visací zámek nebo kapely bratří Homolů Wohnout. Své syny i zbytek kapely přijel podpořit také fotograf a muzikant Oleg Homola, který si společně se svými ratolestmi také zazpíval.

Publikum kladně přijalo i Michala Hrůzu nebo kapelu Tata Bojs. Závěr prvního festivalového dne patřil Tomášovi Frödemu a jeho kapele Imodium.

Sobotní den pochopitelně patřil hlavně Třem Sestrám. Ještě předtím se však na pódiu představili kapely Budulínek, Braindead nebo Rudollfine. Ve slunečném odpoledni posluchači postleskem ocenili také Otu Balage a jeho bandu. Pravý a nefalšovaný alkoholický večírek rozjela kapela Alkehol a na jejich notu navázali punkoví E!E v čele s Bořkem. Ani tentokrát na jejich koncertě nechyběla vlajka s bývalým členem Indiánem, který už paří v punkovém nebi.

Potom už se  na svůj koncert chystala jejich spřátelená kapela SPS. Skvělý punkový set tentokrát ozvláštnil zpět malého punkového nadšence Kuby Kouřila. Ten si se Zdeňkem střihnul refrén notoricky známe písně Máma. Malý punkáč jako by byl pro zpěv zrozený. Na pódiu si to náležitě užíval.

Na Sesterském festivalu samozřejmě nesměl chybět ani Doctor P.P. nebo slovenští Horkýže Slíže, kteří svou show začali operací. Po velkolepém vystoupení Fanánka, kdy si nejen lidé v kotli zpívali snad každý text od Kovárny, přes Zelenou až po Modlitbu pro partu, není jednoduché pokračovat. Slovenští bratři se však s úkolem poprali na jedničku a rozjančený dav udržovali ve varu.

Závěr celého festivalu tentokrát patřil Márdimu, který vyhecoval k tanci i ty poslední fandy pod pódiem, ačkoli už byla pokročilá doba. Vypsaná fiXa zkrátka udržela rockery a punkery v areálu až do samého konce.

barvy5

barvy4

barvy3