Necelý měsíc zbývá do vypuknutí festivalu PodParou 2022. Festival PodParou čeká 19. ročník a s ním spoustu změn. Nové dějiště. Nové datum konání. 

Pandemie Covidu-19 znemožnila na 18. ročníku v roce 2020 účinkování kapel ze zahraničí. Festival byl tedy netradičně postavený jen na české scéně a bohužel byl ztrátový. O rok později se z důvodů mnoha omezení a restrikcí nekonal. Letos se PodParou vrací ve své původní podobě a láká na spoustu zahraniční interpretů. Letošní ročník s sebou však nese spoustu novinek. 

Nejvýznamnější změnou je stěhování do Trutnova na legendární a oblíbené Bojiště. “Letiště ve Vyškově opouštíme s těžkým srdcem. Bylo nám tam velmi dobře a důvody stěhování jsou čistě ekonomické,” přiznal pořadatel Martin Sedlák. Finanční situace festivalu nedovoluje setrvat na místě a trutnovský areál navíc nabízí zjednodušení práce s budováním plnohodnotného areálu. Změna areálu s sebou nese také změnu data konání. Termín byl stanovený na 28. 7. – 30. 7. 2022.

Všechno je teď hlavně na fanoušcích

Vzhledem k situaci se letos bude lámat chleba. A je to jen na fanoušcích, kteří mohou oblíbený tradiční festival udržet při životě. Bez fanoušků není festival. A teď to platí trojnásob. Bohužel náklady na vstup letí pochopitelně nahoru, stejně jako se zdražuje všechno ostatní. “Jiná pomoc než od vás nepříjde,” přiznal Martin Sedlák. Festivalový rok 2022 bude tedy jen a pouze o “punkrock sobě”. Místo konání je tedy velmi symbolické, jelikož to bude opravdu boj o přežití. 

Zahoďme však chmury a pojďme si všichni společně užít třídenní maraton skvělé muziky. Čeká nás špička tuzemské a světové punk-ska-hardcorové scény. Představí se švédská oi!punková parta Perkele. Tohle trio je oblíbené po celé Evropě, stejně jako další vystupující – britská punkrocková legenda UK SUBS. Na Bojišti vystoupí také američtí Ignite, australští Deez Nuts nebo italská partička Los Fastidios.  Z české scény se můžete těšit na kapely     N.V.Ú. , Totální nasazení, Plexis, Znouzecnost, Punk Floid, Nežfaleš, Muerti, Volant, Driák, VHS nebo Kohout Plaší smrt. 

V platnosti zůstávají nevyužité vstupenky z ročníku 2020 a neuskutečněného ročníku 2021. Bohužel je to pro nás velký handicap. Jelikož finanční prostředky si vyžádal nevydařený ročník 2020 i neuskutečněný loňský ročník. Pokud tedy chcete festival podpořit, zakupte se vstupenky nové. Budeme vám nesmírně vděční za podporu. Přáli bychom si, aby tento rok pro unikátní PodParou nebyl posledním ročníkem. Všechno je to o vás a věříme, že společně fest dokážeme udržet při životě. Proto prostě doražte! Těšíme se na vás!

Vstupenky na 19. ročník ZDE. Děti do 12 let mají vstupné zdarma. Děti od 12 do 15 let a držitelé karet ZTP a ZTP/P mají zlevněné vstupné ve výši 1200 Kč/ 48 EUR na celý průběh festivalu.