Ač je to neuvěřitelné, tak jedna z našich nejtalentovanějších a nejúspěšnějších zpěvaček Ewa Farna oslaví tento rok 10 let na české hudební scéně. Předčasný dárek nadělila sobě a svým fanouškům již nyní a představuje zbrusu nový singl s názvem Na ostří nože, který je první ochutnávkou z připravované desky, jež Ewa plánuje vydat ještě letos.

„V písničce Na ostří nože upozorňuju na to, že i o vztah, ve kterém se lidé navzájem mají rádi, je třeba pečovat, aby trval věčně. Námět mě napadl, když jsem doma něco krájela a rozčilovala jsem se, že mám tupý nůž. Napadlo mě přirovnání ke vztahu. Mám dvě možnosti, buď můžu nůž ostřit a bude fungovat, nebo koupím nový, ale i ten se jednou přeci otupí,“ vysvětluje Ewa.
Tento námět pak převedla do textu autorská dvojice Sázavský&Chobot, mimo jiné tvůrci textu k písni Leporelo.

„Hudba vznikla na writing camp u mě doma, kdy za mnou do Prahy dorazili dva skladatelé z Polska a jeden švédský producent. Vzali jsme kytaru a zpívali si. Takhle vzniklo pár hezkých nových věcí, jednou z nich je Na ostří nože. Pak se onen švédsky producent Thomas Karlsson ujal mixu i masteringu, a tak jsme myslím docílili propojení už mně příznačné češtiny a mezinárodního (polsko-česko-švýcarského) feelingu,” dodává Ewa.

Nový singl, který Ewa poprvé představila naživo na probíhajícím On Stage Tour s kapelami Nebe a Support Lesbiens, nepostrádá pro ni tolik charakteristický drajv, pověstné emoce, silnou melodii a současný sound.

„Máme za sebou tři koncerty ze společného tour se Support Lesbiens a kapelou Nebe. Zatím je hrozně fajn atmosféra, a to nejen na pódiu, ale i v zákulisí. Baví mě lidem nabídnout trojitou dávku emocí, tak na to fanoušky lákám. I když každá kapela má svůj styl, myslím, že fanoušky může zaujmout každá z nich, není to úplně každý pes jiná ves. Zatím máme pozitivní ohlasy a já jsem se svým rozhodnutím jet poprvé společné turné s jinýma kapelama nadmíru spokojená.“

Mimo jiné Ewa z turné natáčí sérii do pořadu TO nEWA, který je vysílán na playtvak.cz. V příštím dílu zavede diváky do zákulisí za všemi kapelami a je se na co těšit.

 

Ewa Farna, Support Lesbiens, Nebe

,,On Stage”

 

  1. 4. Havlíčkův Brod
  2. 4. Karlovy Vary
  3. 4. Most
  4. 4. Velké Meziříčí
  5. 4. Ostrava
  6. 4. Hodonín
  7. 5. Pardubice