Celosvětově známý italský hudební skladatel Ennio Morricone vydává 11. listopadu své první nové album na Decca Records/Universal Music, den po svých 88. narozeninách.  Album nazvané ‘Morricone 60’ oslavuje jeho plodnou kariéru, která zahrnuje šedesát let tvorby a na šest set skladeb. Verze Deluxe je doplněna DVD s názvem ‘MORRICONE & TARANTINO at ABBEY ROAD STUDIOS’, které dokumentuje spolupráci skladatele a režiséra na The Hateful Eight.

ennio-morricone

‘Morricone 60’ je prvním albem největších hitů Ennia Morriconeho, které Morricone osobně dirigoval, nahrál a zaštítil – albem, jehož cílem je pro posluchače vytvořit odkaz, který je nadchne. Na albu slavný Maestro předvede svou nejslavnější hudbu k mnoha filmům – od The Good, the Bad and the Ugly až k jeho nejnovější Oscarem oceněné hudbě k filmu Quentina Tarantina The Hateful Eight (která rovněž vyšla na Decca). Album připomíná 60. výročí činnosti Ennia Morriconeho jako skladatele a dirigenta a obsahuje zcela nové nahrávky s Českým národním symfonickým orchestrem, s kterým spolupracoval na velkých mezinárodních filmově hudebních projektech.

Po podepsání hudební smlouvy s firmou Decca Ennio Morricone řekl:

„Po úspěchu hudby k filmu The Hateful Eight mám radost, že se vracím k labelu Decca se svou vlastní nahrávací smlouvou – je to výjimečný okamžik v roce šedesátého výročí mé profesionální činnosti. Možnost dirigovat mou hudbu a nahrávat ji s Českým národním symfonickým orchestrem byl nádherný zážitek. Kvalita jejich provedení mé práce je vskutku mimořádná.”

 

Nové album vychází ve stejnou dobu, kdy bude probíhat Morriconeho turné ‘60 Years of Music World Tour’, na kterém bude Maestro po celém světě předvádět nový program s více než 200 hudebníky a zpěváky na jevišti.  Tato vystoupení následují po nesmírně úspěšných evropských turné v halách, na kterých vystoupil před více než 150 000 diváky v 22 městech – s nekonečnými ovacemi a nadšeným kritickým ohlasem.

 

Ennio Morricone složil na 500 hudebních děl k filmům a televizním pořadům, stejně jako přes 100 původních hudebních děl a je jedním ze dvou hudebních skladatelů historie, kteří získali čestné ocenění  Academy Award za své celoživotní dílo. Mezi jeho největší úspěchy patří hudba k filmům Once Upon a Time in the West, One Upon a time in America, A Fistful of Dollars, The Untouchables a The Mission. Morriconeho hudba k The Good, The Bad and The Ugly je na druhém místě v Top 200 nejlepších filmových soundtracků historie.

 

Ennio Morricone se v příštím roce vrátí také do Prahy. Nenechte si tento výjimečný koncert ujít. 4. 2. 2017 v pražské O2 Aréně.