Povídali jsme si se zpěvačkou Ellou, která je známá mimo jiné jako muzikálová zpěvačka. Hraje také s kapelou. Kde můžete slyšet její hudbu a kam zajít na koncert?

Jak jste se dostala od muzikálů ke zpívání s kapelou?

Od malička jsem tíhla hlavně k hudbě a zpěvu a měla jsem jasno, že to je ten směr, kterým se mám dát. Jelikož jsem vyrůstala v hereckém prostředí, protože tatínek hraje v ochotnickém divadle, hodně jsem se motala kolem divadla a připadalo mi spojení herectví a hudby na jevišti to nejlepší. Proto jsem tedy odešla studovat do Prahy na konzervatoř muzikál. Postupem času se ale člověk vrátí stejně k tomu od čeho vzešel. Shodou všech náhod jsem se setkala s Adamem Malíkem, který mě oslovil, jestli bych mu nenazpívala nějaké vokály k jeho písním. Nakonec to skončilo tak, že se mu můj hlas zalíbil natolik, že pro mě začal psát sólové písničky poté sestavil kapelu a začali jsme spolupracovat.

Co vás naplňuje více divadlo nebo kapela?

Nedá se to tak radikálně říct. Každé má něco. Divadlo je krásné v tom, že se můžete proměnit z minuty na minutu v někoho úplně jiného. Jste vlastně v takovém iluzivním světě. Ale naopak většinou ,,hrajete,, nějakou postavu. Na pódiu s kapelou bych měla být sama za sebe, jednat spontánně a přirozeně. Myslím, že kdybych byla v nějaké roli, tak to lidi hned vycítí. V tomhle je to tedy, alespoň pro mě úplně jiná zkušenost, než v divadle. Zatím se cítím jistěji na jevišti, ale musím uznat, že stát na pódiu sama za sebe na nic si nehrát a jen předávat lidem radost pomocí hudby je opravdu nepopsatelný pocit.

S kapelou jste měla možnost hostovat například slavným Buty či No Name. Jak na to vzpomínáte?

Hostování pro kapelu Buty, byl náš odrazový můstek a celkově úplně první koncert s kapelou. Proto na něj moc ráda vzpomínám. Byla to pro nás všechny velká pocta a zároveň prestiž a zodpovědnost. To samé platilo při hostování kapele No Name na jednom z jejich velkých koncertů, kde jsme měli před vystoupením potíže s technikou, takže jsme si do poslední chvíle nebyli jisti, jestli koncert vůbec odehrajeme. Nakonec vše dopadlo skvěle a publikum nás uvítalo nad naše očekávání. Jsou to neopakovatelné zážitky a všichni na ně moc rádi vzpomínáme.

Kdyby jste si mohla vybrat, po boku koho byste ráda stála na pódiu?

Co se týče české scény tak by to byla Lucie Bílá nebo Karel Gott, kteří jsou pro mě stále nepřekonatelnými stálicemi české popové scény.

A pokud bych si mohla vybrat ze světové scény, byla by to určitě Celine Dion.

V současné době vznikly dva vaše nové klipy. Jak vznikaly a kdo je má na svědomí?

Oba dva klipy jsme natáčeli v lokalitách Orlických hor. Natáčení probíhalo docela intenzivně, točili jsme 3 dny a byli jsme skoro 18 hodin denně na place. Točili jsme totiž 2 klipy zároveň, takže to bylo náročné, především se vždy přeladit na tu správnou vlnu, protože každá písnička má úplně jiný charakter. Začali jsme natáčet třeba kolem šesté hodiny ranní a skončili jsme někdy až kolem půlnoci. Bylo to sice náročné, ale mně to strašně bavilo a zároveň nabíjelo. Pracovali jsme se skvělým týmem režiséra Tomáše Krejčího.

Klip jste natočila se známým filmovým hercem Filipem Cílem, se kterým v klipu jezdíte na koni, bylo to náročné?

Filip je profesionál, takže spolupráce s ním byla skvělá a natáčení jsme si i přes nepříznivé počasí užívali. Co se týče spolupráce s koňmi, bylo to dá se říct bez problému. Jsou to koně filmoví, takže byli připravení na cokoli. Měl je v kompetenci Jiří Pácha a byl to opravdu profesionální přístup, takže jsme všechno zvládli bez sebemenšího problému. Musím ale uznat, že nám počasí zrovna nepřálo. Točili jsme při 10 stupních, na horách, kde padal dokonce místy sníh, hustě pršelo, foukal vítr, byla hustá mlha, takže jsme byli oba rádi, že jsme to doslova přežili a koně taky.

Kdo vymýšlí hudbu a texty?

Hudbu skládá Adam Malík a na textech spolupracujeme s textařkou Markétou Andělovou. Do budoucna bych ale chtěla i nějaký text složit sama. Musím se přiznat, že už na něčem pracuji, tak uvidíme, jestli z toho něco bude (smích)

Každá zpěvačka má jistě svůj vzor, kdo je to pro vás?

Zpěvačka Celine Dion, je mým velkým vzorem již od malička. Je to nejen fantastická zpěvačka, ale zároveň charismatická a silná žena, kterou obdivuji. Dalším mým pěveckým vzorem je pak Christina Aguilera nebo Beyonce.

Kde naši čtenáři mohou slyšet vaši hudbu?

Vystupujeme hlavně na letních akcích a v následujícím měsíci se chystáme vydat první debutové album.

Všechny další informace o koncertech a jiných aktivitách mohou čtenáři sledovat na facebookové stránce : Ella – https://www.facebook.com/eliskamachacova.cz/

nebo na webové stránce : www.eliskamachacova.cz

Kam si vás mohou přijít poslechnout?

Nejbližší koncert bude na 17.září na Dnu obce v Ostravě-Polance, kam všechny srdečně zvu.