Necelý měsíc zbývá do začátku hudebního festivalu Krásný ztráty Live. Ten i navzdory koronavirovým omezením proběhne v plné parádě 14. a 15. srpna.

Festival bude opět tradičním setkáním několika muzikantských generací a přinese výjimečné jednorázové spolupráce, které se nejspíš už nikdy nebudou opakovat. Mezi vystupujícími nebudou chybět velká jména hudební scény jako je Michal Ambrož a Hudba Praha, Laura a její tygři, nebo Ivan Hlas Trio, Luboš Pospíšil, Buty a Monkey Business.

Chybět pochopitelně nebude ani garant festivalu Krásný ztráty Live Michal Prokop s kapelou Framus Five i s akustickým triem. Festival již tradičně proběhne v malebném prostředí statku ve středočeských Všeticích. Ten se nachází kousek od zámku Konopiště, nebo Slapské přehrady. V blízkosti je také možné navštívit rozhlednu Neštětická hora a Týnec nad Sázavou, který nabízí různé vyžití od outdoorového centra, přes Týnecký hrad až po kvalitní kávu v Café Příběh.  Mimo kultury se tak návštěvníci mohou vydat na různé výlety. O zavazadla se navíc bát nemusí. Festival letos nabízí i ubytování. Mezi vstupenkami tak návštěvníci objeví vstupenky „speciální“, s možností ubytování ve stanovém městečku a také ubytovací balíčky v hotelech v nejbližším okolí. Balíčků ovšem zbývá už jen třetina a není tak radno s jejich nákupem čekat. Dostupné ubytování je nyní v hotelech Týnec, Benica a Karlov, které jsou vzdáleny jen kousek od dějiště festivalu. Rezervovat ubytování si návštěvníci mohou na emailu recepce@vsetice.cz nebo telefonním čísle +420 724 522 758. Vstupenky včetně balíčků obsahujících ubytování lze zakoupit na webových stránkách festivalu www.krasnyztratyvsetice.cz, kde je i podrobný popis ubytovacích míst. 

 „Přestože to letošní léto co se pořádání festivalů nevypadalo moc vstřícně , nevzdali jsme to a jsme rádi, že můžeme potvrdit že Krásný ztráty Live budou. Pro mnoho umělců půjde o vůbec první živý koncert po několika měsících a tak věříme, že si to diváci patřičně užijí,“ říká o festivalu jeho produkční Moimir Papalescu. Dodává, že unikátní není pouze pořádání festivalu v této době, ale i samotné místo a genius loci. „Statek vyzařuje unikátní energii a koncerty mají skvělou atmosféru, kterou návštěvníci zcela jistě ocení,“ dodává. Všetice jsou navíc pouze hodinu od Prahy a v jejich okolí se nachází spousta turistických lákadel, která by si návštěvník neměl nechat uniknout. Festivalem tak nemusí podpořit pouze hudebníky a umělce, ale také český turismus a zároveň tak zažít jedinečný víkend takřka v srdci republiky.

V bezprostředním okolí Všetic se nachází Slapská přehrada, na kterou se jde dostat do Štěchovic parníkem. Tím lze dojet až do Živohoště, kde se nachází lanový park s třemi trasami a zipline s jedenácti sjezdy. Pokud někoho lákají spíše hrady a zámky, nabídka je pestrá, jako počet umělců v programu. Patnáct kilometrů od Všetic se nachází zámek Konopiště, kam vede i naučná stezka a turistický vláček. Druhým směrem od festivalu se pak nachází Zámek Vrchotovy Janovice. Na své si přijdou i milovníci historie a muzeí. V Jílovém u Prahy se nachází regionální muzeum, kde je možné absolvovat i prohlídku zlatonosných štol a poté vyjít k rozhledně na vrchu Pepř. V Lešanech, co by kamenem dohodil od Všetic, je pak vojenské technické muzeum. A kdo by se chtěl kochat výhledy do krajiny, může navštívit rozhlednu Neštětická hora nebo rozhlednu Drahoušek.

Vyhlídky na léto to nakonec tak špatné nejsou. Hudba, památky a procházky. A to všechno během jednoho víkendu na statku ve Všeticích.