Autorka a zpěvačka Lenny vynikající charakterem a svérázností vydává dlouho očekávané album, na kterém pracovala čtyři roky. Nová deska Weird & Wonderful srší žánrovou pestrostí, jedinečným zpracováním a produkčními vychytávkami Ondřeje Fiedlera, jenž má na svědomí už druhou autorčinu desku. Co Lenny od nového alba očekává? Debutová deska Hearts jí otevřela cestu na evropský hudební trh, a tak je zvědavá, kam dál se posune s novinkou Weird & Wonderful. Opět se držela svého osvědčeného týmu, ale zabrousila i do zahraničí, kde pod křídly producentů Clinta Murphyho a Marcuse Trana vznikl její již druhý duet s Marpem. Velice detailně se sama Lenny věnovala také vizuální stránce alba, čímž dokonale uzavřela jeho tvorbu. Album Weird & Wonderful vychází 22. května u Universal Music.

Nejčastější otázky ohledně druhého alba jsou na jeho návaznost na úspěch debutového Hearts. „Zní to skoro jako nějaké prokletí debutového alba! Debutová deska Hearts mi do života vnesla strašně moc pozitiv, spoustu zážitků a otevřela mi cestu na evropský hudební trh. To je to očekávání, které od nové desky mám já – kam dál mě tohle všechno posune,“ komentuje Lenny. Ondřej Fiedler, producent alba,  o druhé desce říká, že je oproti té první temnější a zároveň ulítlejší. „Od okolí jsem cítil tlak, s čím přijdeme, ale snažili jsme se neřešit, jestli se to bude někomu líbit nebo ne. Na desce jsme já i Lenny nechali velký kus sami sebe,“ odhaluje Ondřej Fiedler a dodává, že se ve zvuku nechal inspirovat devadesátými léty. „Celá tahle éra se vrací, já jsem na tom vyrostl, takže jsem toho využil, oživil jsem staré nahrávky, které jsem měl rád a k tomu si naposlouchal, co frčí,“ komentuje.

Deska vznikala opravdu dlouho a tentokrát práce na ní probíhala odděleně. „První demosnímek jsem měla připravený v říjnu roku 2016 a poslední píseň dokonce vznikla necelý týden před odevzdáním alba,“ říká Lenny a potvrzuje, že desku tvořila celé čtyři roky. Během toho třídila a zahazovala nápady, přetvářela melodie, pracovala na singlech a videonahrávkách, a v kooperaci s producenty dávala průchod kreativitě, která se na pestré desce perfektně odráží. „Miluji, když se propojí všechny stránky práce i příprav, a hudbu, grafiku i koncerty spojuje emoční, ale i vizuální tématika. To je dle mého názoru to, co činí interpreta skutečně charakteristickým,“ komentuje svou práci Lenny.

Novinkou je také zahraniční mix, jenž téměř k celému albu vznikl v Anglii. Další zahraniční tendence a chuť experimentovat měla Lenny i s producenty. Očekávala, že by mohli přinést nový směr a dech. Nakonec to dopadlo úsměvně a autorka zůstala u svého týmu. „Krásným příkladem tomu je píseň Home, kterou jsem původně napsala v Berlíně s mým novozelandským kamarádem a písničkářem Chesterem Travisem a švédským skladatelem Kimem Wennerstromem. Když se mi ale z pod rukou německého producenta vrátila v podobě jakési disko ‘tucárny’, bylo mi to odstrašujícím příkladem,“ dodává s úsměvem Lenny.

V rámci studiových prací měla Lenny u ruky zpěváka Marcela Procházku alias Marcella, „který mi byl skvělým rádcem při mojí studiové práci s vokály. Společně jsme také vyrazili do Red Bull Studios London nahrát aktuální singl Wake Up. To byl náš jediný zahraniční výlet,“ líčí autorka.

Co se týče vizuální stránky, na té si Lenny potrpí a věnuje jí mnoho času, energie i extra peněz. „Hodiny strávím nejen nad muzikou, ale i nad grafikou, kdy hledám inspiraci, vytvářím moodboardy, vystřihávám fotky, lepím dohromady různé koláže a sepisuji nekonečně dlouhé emaily, abych co nejkonkrétněji svému týmu popsala, co mám v hlavě za představu.“ Popisuje Lenny svou práci na albu a zve k poslechu žánrově nespoutané desky, která bude k živému poslechu 4. prosince na koncertě v O2 Universum.

Vstupenky na koncert můžete koupit zde

Foto: Lukas Wagneter

Red Bull Music Studio London x Lenny

Red Bull Music Studio London x Lenny