Už nějaký čas se mezi širokou veřejnost vrací obliba gramofonových desek. Jejich zvuk je nezaměnitelný a sběratelé mají dnes mnohem širší možnosti, jak svůj oblíbený kousek na vinylu získat, než tomu bylo dříve.

Nyní mohou své sbírky doplnit o druhou desku Podivný dědictví od kapely SPS, která vyšla v pátek 13.7.2018 poprvé na LP (album tehdy vyšlo pouze na kazetách a CD). Natáčení proběhlo ve studiu Citron v Ostravě v následujícím tříčlenném složení muzikantů: Zdeněk Růžička – zpěv a kytara, Jiří Šebek – baskytara a zpěv, Karel Zelenka – bicí.

O zajímavých historkách z nahrávání této desky se můžete dočíst v knize s názvem Zdeněk Krkavec Růžička a podtitulem 50 let života punkové legendy, jež vyšla v minulém roce. „Z našich desek je Podivný dědictví jedna z mých nejoblíbenějších, protože je podle mě zvukově nejtvrdší. V té době jsme hodně poslouchali kapelu The Exploited, takže bych řekl, že jsme se tak nějak co se týče zvuku nechali inspirovat jejich stylem, i když naše písničky jsou samozřejmě jiné,“ říká Zdeněk Růžička, leader kapely SPS.

Desku si lze objednat přímo u kapely na mailu spska@centrum.cz.