David Stypka, objev minulého roku, jenž oslnil nahořklou poetikou svých autorských skladeb a jejich strhující interpretací, chystá debutové album. K písni Neboj, jež je první ochutnávkou z připravovaného stejnojmenného alba, představuje live video. To vzniklo během podzimní turné se spřátelenou kapelou Jelen. 

 

David Stypka, který vystupuje s kapelou Bandjeez, nadchl v uplynulém roce nejen fanoušky a hudební kritiky, ale i kolegy z branže. NapříkladJana Kirschner o něm prohlásila, že jeho hlas je „napnutý jako struna, je v něm život, radost, smutek a veliká energie“. Poklonu mu složil i Jindra Polák, zpěvák skupiny Jelen, kterému jeho nahrávky pustil producent obou kapel Martin Ledvina. „Takový hlas a neotřelý druh poezie už jsem v Čechách dlouho od nikoho neslyšel,“ uvedl.

 

Stypkovo EP Jericho, obsahující čtyři písně, vyšlo loni v létě a jeho vlajkovou lodí se stala skladba Vrány taky, ve které naplno ukázal sílu svého sugestivního hlasu. Titulní skladba Jericho je pak prvním oficiálním rádiovým singlem charismatického písničkáře. Působivá milostná balada pojmenovaná po jednom z nejstarších měst na světě se neopírá o tradiční klišé a Stypka v ní znovu potvrzuje, že jeho rukopis je na české scéně nezaměnitelný

 

Momentálně David Stypka dokončuje své nové studiové album, které by mělo vyjít v březnu. Sám zpěvák říká, že jeho hlavním tématem bude strach. „Kdybych hrál veselé skladby, tak budu trochu neupřímný. Na pódiu i mimo něj jsem sice asi člověk, který rád dělá srandu a miluju sarkasmus, ale u muziky to mám jinak. Beru to jako terapii. Na veselé písničky jsou tu jiní šíbři. Ode mě to zatím žádná juchačka nebude,“ vysvětluje Stypka, který je výhradním autorem svých písní.

David Stypka se během loňského roku mimo jiné představil na festivalu Colours Of Ostrava nebo na rumunském Banátu. Úspěšný rok 2016 zakončil jako host podzimního turné kapely Jelen, které vyrcholilo prosincovým, beznadějně vyprodaným koncertem ve Velkém sále pražské Lucerny. Během turné s kapelou Jelen vzniklo právě video k písni Neboj.

Vlčí srdce Tour pokračuje letos na jaře. Oblíbená skupina Jelen se vrátí na pódia 16.února a svoji nespoutanou energii přiveze do 14 měst. I na jaře se David Stypka se svoji kapelou Badjeez k Jelenům připojí.

„Také letos budeme hodně hrát, v březnu konečně vydáme desku, natočíme nový klip a na jaře znovu vyrazíme na turné s Jelenem. V létě nás čekají některé festivaly, mimo jiné znovu pojedeme do Banátu. Kalendář se plní a jsem za to moc rád,“ přibližuje objev posledních měsíců své plány pro rok 2017.

Jisté tak je, že o písničkáři s naléhavostí v hlase a upřímnými výpověďmi na jazyku bude i v následujícím roce hodně slyšet.

 

VLČÍ SRDCE TOUR 2017

 

 1. 2. 2017          ZÁBŘEH
 2. 2. 2017          BROUMOV
 3. 2. 2017          FRÝDEK MÍSTEK
 4. 2. 2017          PLZEŇ
 5. 2. 2017          KRALUPY N.V.
 6. 2. 2017          KOLÍN
 7. 3. 2017             TEPLICE
 8. 3. 2017             OLOMOUC
 9. 3. 2017 STRÁŽNICE
 10. 3. 2017          KRNOV
 11. 3. 2017          CHLUMEC N.C.
 12. 3. 2017          KLADNO
 13. 3. 2017          VAMBERK
 14. 3. 2017          JINDŘICHůV HRADEC