Ani po podzimním vítězném tažení vyprodanými českými kluby, neusíná skupina Jelen na vavřínech. Právě dnes se vrací na koncertní pódia a hrát jim k tomu bude nový singl Vlčí srdce!

 

Vlčí srdce je píseň především o svobodě. Ale i o tom, že zároveň chceme všichni někam patřit. A samozřejmě o kořenech, které jsou pro naši kapelu – nejen v muzice – dost zásadní téma,“ říká o energické novince frontman Jindra Polák.

Kapela už na podzimních koncertech představila fanouškům několik nových písní z připravovaného druhého alba, které vyjde ještě letos v říjnu. Bude v tom pokračovat i na jarních koncertech. V setlistu nemůže chybět ani píseň Vlčí srdce, která si rychle získala oblibu u fanoušků a stala se neoficiální hymnou celého turné. I proto nyní Vlčí srdce vychází jako nový singl.

Jelen_@Jiří Štarha_SinglTon

 

Fanoušci nahráli a zveřejnili na internetu desítky povedených coververzí. Mezi nimi i dvě studentky Fakulty umění a designu Vysoké školy J.E. Purkeně v Ústí nad Labem. Katrin Bittnerová a Ivana Beranová navrhly v animované podobě několik vteřin videa právě k této písni. Hudebníkům z kapely se jejich výtvarné pojetí tak zalíbilo, že obě studentky požádali o dokončení celého videoklipu.

Výsledek naprosto předčil naše očekávání. Máme animovaný videoklip, který se nám velmi líbí po výtvarné stránce. Navíc má nadhled a vtip.„  dodává Ondřej Málek, baskytarista Jelenů.

Kapela Jelen vydala své první album Světlo ve tmě před dvěma lety a od té doby ušla obrovský kus cesty. Letos bude mimo jiné hrát na festivalech Rock for People, Kryštofkempech, Sázavafestu či studentských Majálesech. Jen během léta absolvuje na sedmdesát vystoupení. V říjnu pak vyjde druhé album, které bude nepochybně patřit k nejočekávanějším domácím titulům podzimní sezóny.

JARNÍ MINITOUR:

  1. 3. FRÝDEK MÍSTEK – STOUN
  2. 3. KARVINÁ – HARLEKÝN
  3. 3. MLADÁ BOLESLAV – ŠKODA MUZEUM
  4. 3. PLZEŇ – ŽEBŘÍK
  5. 3. LIBEREC – BUNKR
  6. 3. OLOMOUC – U-KLUB
  7. 3. JINDŘICHŮV HRADEC – KC JITKA
  8. 3. LITOMYŠL – KOTELNA

JELEN_Cover_Vlci srdc_300CMYK_web