Čechomor patří k velkým stálicím mezi českými kapelami. Svitavsko-pražské hudební seskupení má na svém kontě na dvacet řadových alb, živáků, kompilací a i po více než pětadvaceti letech fungování patří mezi nejoblíbenější tuzemské umělce. Jedním z nejúspěšnějších titulů jejich diskografie je deska Proměny, která krátce před Vánoci vyjde poprvé na vinylu!

„Máme strašnou radost, že Proměny – přelomový projekt Čechomoru – se dočkaly vinylové verze. Je to krásný vánoční dárek pro nás i pro naše fanoušky”, říká František Černý – frontman skupiny Čechomor.

Toto album z roku 2001 bylo nahráno spolu s Collegiem Českých Filharmoniků a o jeho produkci se postaral Jaz Coleman, zpěvák skupiny Killing Joke. Deska byla oceněna Akademií populární hudby třemi Anděly, mimo jiné i v kategorii Nejlepší album roku. Původně titul obsahoval dvanáct písní, ale vzhledem k jeho obrovskému komerčnímu úspěchu, který si vydobyl, se na trhu následně objevila multiplatinová edice, která byla rozšířena o další čtyři skladby.

A právě všech šestnáct písní z desky Proměny si od 9. prosince budou moci fanoušci vychutnat poprvé na dvou vinylech. Nebude chybět titulní hit, jeho anglická verze, kterou nazpívala Lenka DusilováJazem Colemanem nebo koleda Tisíc andělů. Půjde tak o hudební skvost, který nepotěší jen skalní fanoušky kapely Čechomor, ale i každého milovníka kvalitní muziky.

Užít si Čechomor naživo můžete právě v těchto dnech na jejich Vánoční Kooperativa Tour 2016, jež vyvrcholí 19. prosince v pražském Fóru Karlín.

TRACK LIST

VINYL 1 / STRANA A

1 SLUNÉČKO – SUNSET 7:22

2 PROMĚNY – TRANSFORMATIONS 6:33

3 MEZI HORAMI – AMONG THE MOUNTAINS 6:59

VINYL 1 / STRANA B

4 DOBŘE TI JE JANKU – HAPPY JANEK 3:01

5 VYŠLY RYBY – THE FISH CAME OUT 2:15

6 ZDÁLO SA NĚ ZDÁLO… – I HAD A DREAM 4:12

7 HRUŠKA – A PEAR 3:11

8 SVATBA – THE WEDDING 6:34

VINYL 2 / STRANA A

9 VOJÁK – SOLDIER 3:23

10 ŠIMBOLICE – SIMBOLICE 1:49

11 VĚTŘÍČEK – THE BREEZE 3:41

12 VELICKÉ ZVONY – THE BELLS OF VELICE 5:10

VINYL 2 / STRANA B

13 PROMĚNY – TRANSFORMATIONS radiomix 3:43

14 VĚTŘÍČEK – THE BREEZE radiomix 3:03

15 TISÍC ANDĚLŮ – ONE THOUSAND ANGELS koleda 2:31

16 TRANSFORMATIONS – PROMĚNY (angl. verze) radiomix 4:23