Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí  svým návštěvníkům víc než jen bar. Přes 17 metrů dlouhá, téměř 8 metrů široká a 13 metrů vysoká loď vážící 21,5 tuny poslouží nejen jako obří bar, ale i jako vyhlídková paluba, relax zóna nebo
stage. Samotná stavba lodi, která je konstruovaná na unikátním podvozku TATRA, trvala přes 6 měsíců, pracovalo na ní 14 svářečů a 2 konstruktéři. Poprvé byla viděna na festivalu Votvírák v Milovicích, kde ji spatřilo okolo 30 tisíc lidí a nyní vyplouvá bavit návštěvníky i na dalších festivalech.

Po představení lodi na festivalu Votvírák míří Captain Morgan se svou posádkou přímo do víru velkoměsta na festival Metronome v Praze. Svou kotvu během festivalové sezóny položí dále například na festivalech Pekelný Ostrov nebo High Jump. „Captain Morgan je prostředníkem zábavy a zážitků pro lidi, kteří se rádi baví. Věřím, že tato obří loď na kolech, která nemá obdoby, bude velkým lákadlem a my tak díky ní zprostředkujeme ještě více zábavy a zážitků z festivalů, které bude posádka Captain Morgan brázdit. Snažili jsme se z projektu dostat maximum, integrovali velkokapacitní bary, vyhlídkovou palubu připravili na multifunkční využití a plachty využili pro videomapping,“ shrnuje koncept Zdeněk Bláha, brand manager Captain Morgan.

Mobilní loď nelze pro její velké rozměry převážet rozloženou, kompletní technické řešení tudíž muselo zahrnovat i možnosti složení pro její převoz na silnici. Po složení má přepravní rozměry 9,5 metru na délku a 2,5 metru na šířku. Její rozložení na místě zvládnou zajistit 4 lidé během 4 hodin. Po sestavení na festivalu jsou funkční 2 velké bary umístěné z obou stran. Hydraulické stěžně nabízí návštěvníkům videomapping s projekcí, kterou stejně jako loď projektovala firma The Element. „Během plánování jsme museli řešit spoustu technických zapeklitostí, jako je například zátěž podvozku. Za konzultace jsme vděčni společnosti TATRA TRUCKS, která nám pomohla i s výběrem vhodného typu vozu. Po několika měsících se nám podařilo sestrojit unikátní objekt, který popluje vstříc zábavě a bude výjimečný,“ komentuje stavbu lodi zástupce projektové skupiny společnosti The Element Dan Ligocký. Technicky unikátní koncept zábavy lodi Captain Morgan Port Royal obsahuje 12 tun železa včetně 450 šroubů. Množství svárů by na délku přesáhlo Václavské náměstí a 120 m 2 dřeva by pokrylo podlahu průměrného rodinného domku. Party loď Captain Morgan Port Royal vyplouvá na vlnu zábavy, tak na ní nezapomeňte naskočit a užijte si nevšední zážitek a skvělé drinky!