Křtem nového cédéčka vyvrcholila oslava dvou dekád existence festivalu Brněnec. Na ten letos dorazilo přes 2500 lidí, což znamená, že punk stále žije a festival přitahuje velké množství příznivců punkové scény. 

Ačkoli začínal festival jako každoročně až v sobotu ráno, celkem plno tu bylo už v pátek. Někdo popíjel u stanu, jiný u stánků s občerstvením, jiní grilovali. Každý si našel to své. A málokomu se chtělo za tónů první kapely vůbec vstávat. 

Nakonec se to podařilo a od ranních hodin se pařilo jaksepatří. Na pódiu se namátkově vystřídaly kapely jako Tragedis, The Fialky, SPS, E!E, Punk Floid, NVÚ, Driák nebo Dukla Vozovna. Bylo jich však pochopitelně mnohem více. 

VHS tu poprvé vystoupili se svým novým zpěvákem. Ten fanoušky kapely rozhodně nezklamal. Svůj úkol vzal naprosto vážně a bylo vidět, že na pódiu ho to opravdu baví. Těžko uvěřit, že za mikrofonem nikdy dřív nestál a toto byla opravdu jeho premiéra. Showman každým coulem a ostudu si rozhodně neuřízl. 

Velkou pozornost si samozřejmě vyžádala pořádající kapela Vision Days, která nejen pokřtila svou novou desku, ale navíc také došlo k předání dortu a pamětní desky Ianovi, který se o festival stará nejvíce. Zmíněnou desku pokřtil kamarád kapely, který ještě s loňským ročníkem pomáhal. Pak se mu však stal úraz a skončil na vozíku. Právě pro něj kapela vybírala do pokladniček peníze, aby přispěla na jeho vozík. 

O úspěchu festivalu hovoří čísla:

220 – sudů piva se vypilo za víkend

11 000 – litrů piva padlo

9 – piv připadá na každého člověka, který fest navštívil

a to nemluvě o víně, panáčkách a dalších drincích. 

Je vidět, že festival si každý užíval do sytosti. 

Více foto: https://www.facebook.com/pg/nakoncerty/photos/?tab=album&album_id=2457034177687134