Letošní Barvy léta trhaly rekordy! Nejen, že přišel rekordní počet návštěvníků a už v odpoledních hodinách byl areál u poděbradského jezera zaplněný více než obvykle. Padl také rekord v pivní výtoči. Aby ne. Zatímco na mnoha místech republiky pršelo, nad Poděbrady svítilo slunce. A dost pálilo. Tudíž byla i velká žízeň. Legendární festival měl tak ideální podmínky. 

Součástí festivalu byl také běžecký závod Magorova desítka. I ta slavila velký úspěch. I přes velké teplo se běhu zúčastnila více než stovka běžců. 

Co se týká hudby, měl festival rozhodně co nabídnout. Večírek v odpoledních hodinách zahájila kapela Maniac, kterou na pódiu vystřídali Pirates Of The Pubs. Kapela, která jede se Třemi Sestrami i celé letošní turné. Těsně před půl čtvrtou rozparádila publikum příbramská partička E!E, která se tentokrát v Poděbradech mohla zdržet jen chvilku, protože pokračovala na další koncert. 

Po legendární punkové kapele se na pódiu objevila kapela bratří Homolů. Wohnout jako vždycky rozdával dobrou náladu svými songy. Krátce po šesté hodině se na scéně objevil Márdi a Vypsaná fiXa. První večerní koncert pak patřil kapele Harlej. Bylo vidět, že parta si návrat na pódia opravdu užívá. Energie z pódia sršela s každým songem. 

Pak už přišla řada na hlavní hvězdy večera. Kapela Tři Sestry jako obvykle svoji show doprovázela vtipnými převleky. Na závěr setu samozřejmě nechybělo házení triček do publika. Publikum, ve kterém nechybělo spoustu malých posluchačů, se s kapelou loučilo jen těžko. Několik přídavků uzavřela jako již tradičně Modlitba pro partu, která všem dala vědět, že přichází opravdu konec setu. 

Jako poslední se na pódiu objevili SPS. Punkáči se nebáli fanoušky seznámit s novými songy a bylo znát, že příznivci mají písničky dávno naposlouchané. Jako by žádná nucená pauza v koncertování ani nebyla. Snad je to tím, že kapela avizovala, že album Adios kamarádi punkáči je poslední, které nahrála. Možná tím, že lidé se své oblíbené hudby nechtěli vzdát ani v lockdownu a songy aspoň reprodukovaně poslouchali stále dokola.