Poměrně žánrově rozmanité byly letošní Barvy léta. Celý program odstartovala partička pražských floutků v čele s Radkem Šedivým – Nežfaleš. Ačkoli byla teprve hodina po poledni a poděbradský areál u jezera se teprve začal zaplňovat, příznivci kapely dorazily do předních řad, aby kapelu podpořili. A užívali si to parádně. Jako druhý se na pódiu objevil Doctor P.P., aby pobavil své fanoušky texty o šampaňském nebo Temelínu. Areál festivalu se plnil čím dál tím více a příbramská punková legenda E!E už měla opravdu slušnej kotel. 

Po E!E nastala změna žánru a na pódiu se objevil Jiří Macháček v blyštivém modrém saku. Společně se svoji kapelou MIG 21 bavil hudbní příznivce svými povedenými songy. Největší úspěch měl, ostatně jako většinou, song, kde se zpívá zvolna kalhotky si sundej, odpust, jestli trochu naléhám…Pak už se na své vystoupení chystala kapela Poletíme? Brněnská banda, která o sobě říká, že hraje banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu. Změna stylu to byla obrovská, ale od pořadatelů to rozhodně nebyl krok vedle. Tahle bandička bavila nejen své příznivce, ale i ty, kteří je slyšeli poprvé. 

Ještě před hlavními hvězdami večera patřilo pódium mladé talentované Lenny. I ona měla své sklaní fanoušky v prvních řadách a ačkoliv zpívá převážně anglicky, oni si notovali s ní. Z jejího vystoupení číšela energie a všichni se zkrátka dobře bavili. Po přestavbě pódia pak přišlo vystoupení pořádající kapely Tři Sestry. Bylo vidět, že členové souboru jsou v dobré náladě. Z úst jednotlivých hudebníků padal jeden vtípek a druhým. Show se povedla jako vždycky. Závěr festivalu patřil kapele, která zpívá jen a pouze a alkoholu. Kapela Alkehol uzavřela letošní ročník s nadšením sobě vlastním.