Loňský eponymní debut Barbory Polákové pořádně víří vody tuzemské hudební scény i několik měsíců po svém vydání. Populární zpěvačka a herečka za něj byla na prvním ze tří vyprodaných křtů v pražské Malostranské besedě oceněna ve středu 2. března Zlatou deskou Supraphonu, v hlasování posluchačů rádia Evropa 2 zvítězila v kategorii Domácí zpěvačka, k tomu získala tři nominace v hudebních cenách Anděl a stejný počet nominací v Hudebních cenách Žebřík. A co je možná ze všeho nejdůležitější – svůj um potvrzuje i na živo!

a4574c4d

„Asi nikdo z těch tří stovek lidí, kteří ve středu večer navštívili křest desky Barbory Polákové v pražské Malostranské besedě, neodcházel zklamaný. Nebyl k tomu důvod. V žádném případě nešlo jen o hereckou benefici, ale o regulérní koncert s přesvědčivou zpěvačkou a skvěle sehranou kapelou,“ napsal například Václav Hnátek z iDnes.cz ve své reportáži z prvního křtu, který od něj získal skvělých 85%.

I toto hodnocení potvrzuje Barbořina slova z jednoho z mnoha rozhovorů, kde se vyznává: “muzika je pro mě radost, štěstí a energie”. Že vše zmíněné dostává vrchovatou měrou zpátky dokazuje, jak vřelé přijetí jejích vůbec prvních samostatných koncertů či vítězství v jedné z kategorií cen rádia Evropa 2, tak v úvodu zmíněná Zlatá deska Supraphonu za prodej debutu i popularita hitového videoklipu Nafrněná (video zde).

Ten má aktuálně více než 11 milionů zhlédnutí a dle oficiálních statistik jeho sledováním Barbořini fanoušci strávili více než 62 let (!). Není se tedy čemu divit, že společně se zlatou deskou si Barbora v Malostranské besedě společně s tvůrci jednoho z nejúspěšnějších českých klipů poslední doby převzala z rukou zástupců Supraphonu také ocenění za “Milionové video”.

Pomyslný koncertní hattrick z Malostranské besedy, který Poláková zkompletuje dnes, tedy v pátek 4. března, se tedy zdá být velmi nadějným příslibem pro dění příští.  Svědčí o tom ostatně i slova Jana Mareše z iReport.cz, který koncertu udělil absolutní hodnocení a mimo jiné napsal: Barbora nastoupila na scénu s tím největším nasazením, byť bylo na první pohled vidět, že zároveň s tou největší pokorou a taky nervozitou… Pohupující se lampy nad obecenstvem blikaly stejně jako Bářiny oči radostí. Barbora Poláková podala naprosto osobitý výkon. Působila pokorně, komunikovala a bavila se s publikem. Zkrátka si to užívala. A fanoušci taky. Návštěvníci dalších koncertů se mají rozhodně na co těšit.”