Podzimní vyprodané turné kapely Mirai si nenechalo ujít přes deset tisíc lidí a jarní turné, jež startuje v březnu, už se blíží k vyprodání. S druhou velmi pestrou deskou Arigató kapela v čele s Miraiem Navrátilem objela Česko i Slovensko. Právě svými rozmanitými muzikantskými schopnostmi si získávají srdce fanoušků, což potvrzuje producent Ondřej Fiedler, který kapelu pochvaluje za její žánrovou nevyhraněnost. Nyní vydávají klip k Achillově patě, ve kterém jsou k vidění živé záběry z prosincového koncertu ve Foru Karlín i srdcová místa kapely.

Již druhé album „aktuálně nejlepší mladé české kapely“, jak Mirai označuje známý producent Ondřej Fiedler, se těší úspěchu. Důkazem jsou rádiové hity Hometown a ØTCHI, klipy s milionovými views i vyprodané koncerty. Před jarní tour Mirai přichází s novým videoklipem. Režie i námětu se ujal zkušený Ondřej Kudyn, který s kapelou pracuje již na několikátém videoklipu. „Natáčení klipu jsem si tak trošku vymohl sám, protože Achillovka je moje oblíbená skladba z alba a chtěl jsem ji ztvárnit vizuálně. Námět jako takový vlastně ani nebyl, šlo o znázornění emocí, které ze singlu cítím,“ komentuje režisér.

Videoklip je inspirován sny, myšlenkami i reálnými příběhy ze života frontmana Mirai. Natáčel se v domovských městech kapely, například v jejich „hometownu“, v areálu FM city festu, kde každoročně koncertují. Artový klip je obohacen o živé záběry pořízené na závěrečném koncertě podzimní tour ve Foru Karlín, a také o záběry točené na starou VHS kameru, které svým vizuálem ohromně baví. Na natáčení klipu však kapela vzpomíná s poměrně zatajeným dechem, jelikož „se točilo den před koncertem ve Foru Karlín, takže v prosinci. Byla nám neskutečná kosa, a bylo to docela o zdraví,“ popisují Mirai.

O singlu Mirai říká: „Achillovka je píseň, která se žánrově trochu vymyká tomu, co jsme dosud vydali. Je to ostřejší kytarovka, která skvěle funguje naživo a je asi nejtvrdší písní z desky Arigató. Videoklip k ní je proto artovější a trochu explicitní.“  

Nebylo tomu tak ale od začátku. Jak poodhaluje producent Ondřej Fiedler: „Achillova pata byl původně docela příjemný song s akustikou, který jsme nakonec ve zkušebně, týden před nahráváním, kompletně překopali.“

Mirai se nyní připravují na jarní turné, které je na většině míst již vyprodané. Vidět koncert Mirai a jejich show naživo je zážitek. Navíc se jedná o poslední samostatné koncerty v roce 2020, vyjma letních festivalů, na které se fanoušci můžou těšit.  „Není nad klubovou atmosféru, takže se tour nemůžeme dočkat,“ dodává natěšeně Mirai.

Vstupenky jsou v prodeji zde.

MIRAI TOUR 2020

  1. 3.  Valašské Meziříčí
  2. 3.  České Budějovice
  3. 3.  Pardubice
  4. 3.  Jablonec nad Nisou
  5. 3.  Olomouc
  6. 3.  Krnov
  7. 3. Krnov
  8. 3.  Plzeň
  9. 3.  Karlovy Vary
  10. 4. Zlín