AquaBabes pro letošní rok přicházejí se svým debutovým singlem s názvem Nejsem další. Spolu s ním představují videoklip, který se nese v duchu chytlavé, svižné melodie doprovázené originální choreografií a nápaditým stylingem. Šestice mladých dívek v něm přímo září a potvrzuje, že jsou nejen krásné, ale také pěvecky a pohybově velmi nadané. Současné AquaBabes tak navazují na úspěch svých předchůdkyň, které s populárními hity Neříkej mi baby a Čistá jako láska v minulých letech bořily na YouTube rekordy ve sledovanosti.

 Tento rok probíhá již třetí ročník projektu talentové platformy AquaBabes, do kterého bylo vybráno šest nadaných mladých dívek – Eliška, Sára, Melinda, Sabina, Marie a Nikola.  Všechny z nich se dlouhodobě věnují zpěvu či tanci. To potvrzuje i marketingový ředitel Universal Music Miloslav Zýka, který k aktuálnímu ročníku dodává: „Jsem velmi příjemně překvapený tím, že i letošní AquaBabes jsou všechny nejen dobré zpěvačky a tanečnice, ale navíc k sobě pěkně padnou typově.“ Většina dívek má také hudební vzdělání či praktické zkušenosti z vystupování na koncertech, v muzikále nebo divadle.

Svůj talent AquaBabes naplno ukazují v právě vydaném videoklipu ke zbrusu novému singlu s názvem Nejsem další.

Letošní klip přináší vedle jedinečné podívané plné vodních efektů a energické choreografie i originální styling, díky kterému je tak video navíc jedinečnou přehlídkou neotřelých kostýmů a trendy šatiček. Celý počin vznikl opět pod taktovkou známého izraelského režiséra Yariva Gabera,

který spolupracoval např. se Savage  Garden (Crash And Burn), The Offspring (The Kids Aren’t Alright) či Third Eye Blind (Jumper).

Po celou dobu je o dívky postaráno nejkvalifikovanějšími lidmi ve svém oboru, ať už to jsou profesionálové z hudebního vydavatelství Universal Music, respektovaný módní fotograf Matúš Tóth, uznávaný stylista Peter Tistan, či kadeřník Martin Tyl, který patří ve svém oboru mezi nejlepší a nejvyhledávanější.

 „Natáčení, focení a vše kolem bylo jedním slovem skvělé. Všichni se o nás starali jako o princezny a měli s námi neuvěřitelnou trpělivost. Ač již máme nějaké zkušenosti, profesionální focení s Matúšem či dvoudenní natáčení videoklipu s tak velkou produkcí bylo pro nás premiérou. Během pár dní, co se z nás staly AquaBabes, jsme nasbíraly obrovské množství zkušeností a zážitků a ani chvilku nelitovaly, že jsme se do castingu přihlásily. Těšíme se na to, co nás čeká dál, a hlavně na reakce posluchačů, co na náš singl a klip řeknou,“ shodují se svorně AquaBabes.

„Dle všeho by to měl být další hit,“ odhaduje Zýka v souvislosti s úspěchy předešlých dvou ročníků. První song Neříkej mi baby se stal nejpopulárnějším českým hudebním klipem na YouTube pro rok 2014, druhá píseň Čistá jako láska dosáhla v roce 2015 coby součást reklamního spotu první příčky v žebříčku nejsledovanějších reklam na YouTube.

Projekt AquaBabes vznikl s cílem podporovat mladé talenty a pomoci jim nastartovat hudební a uměleckou kariéru. AquaBabes jsou tak především talentovou platformou, která dává mladým lidem příležitost prosadit se v českém showbyznysu. Odborná porota vybere každý rok na základě castingu nejtalentovanější dívky, které následně utvoří hudební skupinu. Té je na dobu jednoho roku propůjčena značka AquaBabes, pod níž dívky nahrají píseň a natočí videoklip. V rámci projektu navíc dále získají zkušenosti z vystupování na koncertních pódiích či televizních obrazovkách.

Organizátorem projektu AquaBabes je vydavatelství Universal Music za podpory značky Aquila, která dívkám umožňuje vystoupit ve svém reklamním spotu. AquaBabes se tak zároveň stávají tvářemi této pramenité vody. To, že koncept podporující začínající zpěvačky v prvních krůčcích jejich kariéry skutečně funguje, dokazují obě předešlé sestavy AquaBabes, které na hudebním poli nadále působí pod názvy Basix a May-cup. Jedna z bývalých členek, Ivy Hoang, se nyní objevuje i na televizních obrazovkách jako herečka v seriálu Ohnivý kuře.

  

 

Seznamte se s AquaBabes 2016

 

   Eliška Černá

AquaBabes_2016_Eliška

Elišce je 20 let a studuje 4. rokem Mezinárodní konzervatoř v Praze. Zpěvu se věnuje od 12 let. Díky své cílevědomé povaze má za už sebou řadu drobných vystoupení, účastí v soutěžích nebo spoluprací s různými interprety. Vedle zpěvu se věnuje i psaní textů či skládání hudby, ráda hraje na bicí a dělá beatbox. Mezi její oblíbené kapely patří Placebo nebo skupina Keane.

Sára Milfajtová

AquaBabes_2016_Sára

Sára má umělecké kořeny, které ji od malička směřovaly k hudbě. Ve svých 24 letech se zpěvem živí – je v angažmá Městského divadla Brno. Nejvíce ji baví hudební jamy s jazzovými instrumentalisty a zpěv do elektronické hudby. V souvislosti s projektem AquaBabes se těší hlavně na nasbírání nových zkušeností a setkání se špičkami z různých oborů.

Melinda Noáková

 AquaBabes_2016_Melinda

18letá Melinda je benjamínkem letošních AquaBabes. Studuje populární zpěv na Konzervatoři v Teplicích. Vedle zpěvu se aktivně věnuje tanci a třetím rokem i hře na klavír. V minulosti bodovala např. v pěvecké soutěži Superstar. Její hudební vášní je skládání rapových songů a gospelový zpěv. Obdivuje zpěvačky Beyoncé nebo Rihannu.

 

Sabina Olijve

AquaBabes_2016_Sabina

Sabina, které je 20 let, studuje populární zpěv na Pražské konzervatoři. Stále se navíc zdokonaluje ve hře na kytaru a klavír.  Svým exotickým zjevem v současnosti zdobí prkna Divadla Hybernia, kde ztvárňuje roli jedné z manželek krále Šalamouna v muzikálu Sibyla. Má slabost pro jazzovou hudbu – možná i proto je jejím největším hudebním vzorem Frank Sinatra.

 Marie Svobodová

AquaBabes_2016_Marie

Marie je 18letá studentka klasického zpěvu na Pražské konzervatoři. Ačkoliv je opera její srdcovou záležitostí, věnuje se ráda i popovému zpěvu. Další její vášní je tanec – Marie totiž tančí pole dance. Hlavním důvodem, proč se přihlásila do letošního ročníku AquaBabes, pro ni byla zkušenost s natáčením před kamerou.

 

Nikola Tesařová

AquaBabes_2016_Nikola

22letá Nikola pochází z hudební rodiny, je proto už od malička výrazně umělecky založená. Vedle zpěvu je její vášní také tanec. Mezi své další koníčky řadí sport, v souvislosti se studiem sportovního managementu na FTVS se totiž tato na první pohled křehká blondýnka aktivně věnuje crossfitu či vzpírání. Jedním z jejích největších hudebních vzorů je zpěvačka Pink.