Kladenská kapela Reckless založená v roce 2003 má za sebou 2 studiová alba,spousty koncertů, ale také 6letou pauzu a  personální změny. Naše pozvání na rozhovor přijal frontman kapely Wajgi.

 

Kapela byla v letech 2007-2013 neaktivní, čím to bylo? Je znatelný rozdíl koncertování kapely před a po pauze?

No tak hlavně naše pauza vznikla z důvodu toho že spoluzakladatel kapely Milan odešel hrát do FO v roce 2006, a já nemohl sehnat adekvátní náhradu (smích), skoro rok jsme se plácali s novými členy tehdejších Reckless jen ve zkušebně a mně to prostě přestalo bavit takže když jsem dostal v roce 2007 nabídku jít hrát do FO taky,  neváhal sem! Potřeboval sem hrát, protože hudba mně naplňuje a baví od 16let. A FO to tenkrát rozjížděli ve velkým stylu.

 

Kdo byl iniciátorem kapelu znovu oživit a jak dlouho trvalo než jste nasmlouvali první akce kapele?

Tak to byl právě zase Milan (smích). Jeho to pro změnu hrát s FO cca po sedmi letech přestalo bavit a tak za mnou přišel s nápadem obnovit Reckless, takže jsme začali znovu zkoušet v původní sestavě s Honzou Pávkem za bicíma . A protože rostly ve FO osobní neshody, rozhodli jsme se v kapele skončit úplně a bylo vymalováno (smích). Co se týče akcí byli jsme sami překvapeni zájmem pořadatelů takže jsme se na pódia vrátili celkem rychle.

 

Co berete jako největší kapelní úspěch a máte nějaký cíl, čeho chcete dosáhnout?

 Největší kapelní úspěch pro mě osobně, je mít ty správný lidi okolo sebe, protože je to taková druhá rodina! Před rokem jsme ustálili sestavu na post sólové kytary Kissáka Davea který k nám zapadl okamžitě protože je stejnej magor jako my ostatní (smích). Jinak čeho chceme dosáhnout…? Chceme pravidelně hrát klubovky, fesťáky ,točit CD, točit klipy a postupně budovat jméno v tom našem punkrockovým bordelu (smích). Můžu ti říct, že je to šichta jako kráva, ale já tím prostě žiju a pořád mě to neskutečně baví a myslím že Reckless pojedou dokud se neuchlastáme po koncertech (smích).

 

Můžeme se v nejbižší době těšit na nějaké novinky? Klip, singl…?

Trošku jsme se teď zabrzdili kvůli tomu poloblbovi (Prymula),  takže jsme skoro tři měsíce stáli a práce na novým CD jsme museli odložit protože, když už konečně nás na pódia pustili musíme zase najet pořádně playlist, aby jsme se dostali do formy jako na podzimním tour se Zakázaným Ovocem. Ale plánujeme se zase v září  vydat k mistrovi Ondráčkovi do Brna do studia Sonidos a natočit jeden dva singly a na jednu věc rovnou natočit klip a pustit to do světa.

 

Kde čerpáte inspiraci pro nové věci a jak u vás celkově hudba vzniká? Je to tak že někdo přijde s hotovým songem a už se jen ladí detaily, nebo pracujete spontánně ve zkušebně?

Čerpáme jako každá jiná kapela u svých vzorů. U nás to jsou například Sum 41, Rise Against, Millencolin a podobný kapely.  Většinou s hotovou kostrou songu a textem přijdu já, řekneme si co a jak, sehrajeme základ a pak postupně ladíme detaily společně.

 

Moje oblíbbená otázka na závěr.. (smích) Jak kapela Reckless vznikla a jak vznikl její název?

Nádherná otázka (smích). Vzali jsme tenkrát anglický slovník a narazili na slovo Reckless, což v překladu znamená bezstarostný, bezohledný a to se nám prostě líbilo nahned, protože je tam schovaná taková ta rebélie, bordel a to my rádi (smích).

 

Je něco co bys chtěl sdělit Vašim fanouškům?

No nebudu tady plácat věci typu poslouchejte punkrock, choďte na koncerty, kupujte merch a podobný nesmysly. Spíše ať má každej svůj názor, nestydí se za něj, fuckuje komunisty, Babiše, Zemana a další jím podobný svinstva a hnoje, ale hlavně ať lidi nejsou přizdisráči a ovce v davu!!!

 

 

Diskografie:                                                                                            Sestava:

Co se děje? (2006)                                                                                 Wajgi: zpěv, basa

Kolaps (2019)                                                                                         MildaLik: kytara, vokály

                                                                                                                            Dave: sólová kytara, vokály

                                                                                                                     Maso: bicí

Text: Jiří Šíma

Foto: archiv kapely