Už v pátek odstartuje pražský open air festival na Braníku. Při té příležitosti jsme lídrovi kapely Tři Sestry, Fanánkovi, položili několik dotazů. Točily se nejen okolo festivalu, ale také hokeje nebo sociálních sítí.

Za pár dní vás čeká první open air festival. Těšíš se opět na Braník? 

Braník je významná výroční akce, vlastně jedinej takovej přípražskej open air, kterej je navíc jakože výroční koncert. Pak bývá ještě větší koncert pokud není klubový turné v zimě, ale venkovní pražskej je jen tenhle. Býval to léta Džbán, teď je to Braník. Já jsem měl Džbán rád, mám rád i Braník. Management to přesunul kvůli nějakejm dohadám s těma jednotlivýma místama. Braník teda je pro ty Sestry symboličtější. Jsme blízko toho našeho konání.

Baví tě vracet se stále na ta samá místa nebo by si raději byl jinde? 

Já o tom vůbec takhle nepřemejšlím. Já jsem rád, že v situaci jaká nás obklopuje, nemusím nikam především leteckou dopravou, kterou považuju za dobrovolné deportování a nechání se vláčet. Člověk poměrně na vysoký úrovni, se stává běžencem a rukojmím v rukách těch společností. Takže já jsem rád, že hrajeme v Čechách a na Slovensku, kam se dá jezdit autem a stejný místa mám rád, jsou prozkoumaný a vím jak to tam chodí.

Festival se dlouhou dobu konal na Džbáně. Které místo máš raději – Džbán nebo Braník?

Obě místa mají něco do sebe. Džbán byla úplná příroda, Braník není úplná příroda, ale koneckonců je to u řeky. Obě místa jsou dobrý.

Zdržíš se na festivale i mimo váš hrací čas? 

Budu tam chvíli předtím a chvíli po tom. Na žádné kapely se nedívám, protože mě nejvíc bavěj ty Tři Sestry.

Mohou tě fanoušci potkat už v pátek? 

Tak jak jsem říkal, v pátek ne, ale zbytek souboru tam asi bude, protože jsou Pražáci a choděj se tam družit s ostatníma kapelama. Já mám taky rád ty kapely, ale přece jenom mi stačí, když jsem tam v tu dobu, kdy máme hrát my. A kromě toho rád potkám ty spřátelený party. Ale, že bych za nima jezdil o den dřív, to ne.
Mohou se fanoušci těšit na nějakou novinku?

No máme obměněný playlist, asi osm písniček staronovejch, jako úplně zbrusu nová není žádná, ale jsou tam takový ty déle zapomenutý. Jako je třeba Gel na prdel nebo EMI. Ty jsou určitě přínosný hodně. Maminka, to je náš velký hit.

Pokud se naši hokejisté dostanou do finále, mohou návštěvníci festivalu spoléhat na to, že přenos uvidí i na festivale, jak tomu v minulých letech bylo? 

Já mám obavu, že asi jo, protože náš management v čele s ing. Magorem jsou milovníci sportu a přenosů a je  nás tak půl na půl. Mě to tedy nezajímá vůbec, ale každému přejme, co je jeho.

Fandíš ty sám českému nároďáku? 

Nefandím ani českému ani jinému. Jsou to lidi, kteří mají jiného koníčka. Jsou to určitě borci, ale nebaví mě to sledovat.

Teď trochu z jiného soudku…nedávno jsi oznámil, že končíš se sociálními sítěmi. Myslíš, že bez nich bude život jednodušší? 

Bez nich bude život stejný. Nebude tak ochuzený, jako je to v případě, když si je pustíš k tělu. Se podívej na mládežníky, oni se sejdou v hospodě pod záminkou někoho narozenin a všichni jsou připojeni na tom telefonu, který ji bliká a dává jim like, dislike, každý úprd je tam zmíněný. Teď jsem měl oběd, teď si lehnu, teď se půjdu vyčůrat. To je marnost nad marnost. Navíc v hospodě nemají o čem mluvit, protože všechno o sobě vědí ze sociálních sítí. Pak na tom někteří vydělávají, jako třeba populární moderátoři, který přes tu síť propagují nějaký výrobky a mají tu sledovanost. Je to svět, kterej mě vůbec nezajímá. Konec.

Není to škoda, když si umělec jako ty zruší svůj profil, kde byl v kontaktu s fanoušky? 

Ne není to škoda. V kontaktu s fanoušky jsme jako Tři Sestry, my jsme skupina a v kontaktu s fanoušky jsme na našich stránkách, o které se starají ty, kterým ty sociální sítě tolik nevaděj. Díky tomu jsme skupina, kdy si pomáháme v tom, kdy někdo něco nemusí a jinej jo. Já zase rád chodím do televize a ostatní ne. Každej prostě dělá, co má.

Zastáváš tedy názor, že osobní kontakt na koncertech a akcích je nejvíc? 

Samozřejmě. Myslím tím živý vystoupení kapely, dole jsou natěšený lidi, ideálně, když můžou všichni pít a pokuřovat, co mají rádi, je to naprosto ono. Jenom si ještě přisolim, souvisí to s těma sociálníma sítěma. Nechci se s nikým fotit, nejsem pokémon. Děkuju.

Ještě si neodpustím jednu otázku. V posledních letech se vrací móda vinylových desek. Neuvažují Tři Sestry o nějaké reedici, případně o nové desce na vinyl?

Já teda určitě ne, o to se stará management. Vím, že jsme měli v nedávné době nějaké vinylový desky. Není to určitě vyloučený. Ale provozní otázky směřovat spíše na Mafunu.

Je něco, co by si na závěr chtěl vzkázat fanouškům?

Tak se opatrujte, doufáme, že bude krásný počasí, a že se celý léto ponese v duchu živejch koncertů a samejch příjemných lidí.

Tak jo, já se těším. Fan