Od čtvrtka do neděle trval večírek pod skokanskými můstky. Propršený středeční den dával tušit, že sucho rozhodně nebude, čtvrtek se však ukázal téměř slunečně. První kapky deště padaly až s posledními tóny skvělých VHS. Večírek však nekončil a všichni přítomní se přesunuli jen o pár metrů níže do stánku s pivem, který každoročně sídlí pod areálem festivalu.

aDSC_0332

Klid neměly ani záchranné složky. Někdo z přítomných spadl do hlubokého příkopu a hledat ho přijeli hasiči, policisté a záchranáři. Ani drobné neštěstí však nenarušilo další běh festivalu.

Pátek začal deštivě a lidé se v areálu scházeli jen pomalu. Na zablácených místech pořadatelé rozházeli balíky slámy, což fanoušci ocenili. Nepřízeň počasí vyřešily pláštěnky, holínky, glády nebo zkrátka igelitové pytle. “Keltská bez deště by nebyla Keltská,” ozývaly se hlasy zkušených.

Sobotní den už byl bez deště a sem tam se dokonce ukázalo sluníčko, areál se pomalu plnil a už kapely vystupující odpoledne měly slušnej kotel.

Na pódiu pod skokanskými můstky se vystřídalo spoustu skvělých hudebníků. Představila se místní punková formace VHS, pátek patřil Apple Juice nebo starým dobrým Plexis. Do Krkonoš přijeli také pražští Wohnouti, se kterými jeden song zazpíval i otec dvou členů Oleg Homola. Svůj set si užil také Márdi a zbytek kapely Vypsaná fiXa. Fanoušci ocenili i hudbu kapely Arakain v čele s Honzou Toužimským, který dokázal dav neuvěřitelně rozproudit a strhnout na svou notu. Na Sesterském festivalu nemohli chybět ani slovenští Horkýže Slíže. Všichni si užili kapelu Trautenberk a závěr večera patřil strejdovi Hajíčkovi. V akustickém stanu se představil například Oldřich Kaiser s Dášou Vokatou nebo Jirka Šperlík.

DSC_0077Sobota patřila pochopitelně hlavně Třem Sestrám. O odpolední program se postarala kapela Doctor P. P., která na oslavách spřátelené kapely nesmí chybět. Po nich přitvrdila kapela Törr. Punkáči se poté dočkali Bořka a jeho kapely E!E, která tentokrát někde zapomněla Indiána. Tedy vlajku, která připomíná zesnulého člena. “Indián ještě spí v autě, ” vtipkoval Bořek, odešel z pódia a vrátil se s nepořízenou. I přesto vzpomínka na Bakču formou písničky nechyběla.  Punkáči měli po koncertě E!E naspěch, aby stihli akustický set Zdeňka Růžičky a Honzy Sklenáře, kteří pouze ve dvou zastupovali legendu českého punku, kapelu SPS. Stejně jako v loňském roce i letos v Harrachově zahráli sami. Fandové se dočkali starých hitů a koncert měl opět neskutečnou atmosféru.

Když punkové duo končilo, na hlavní stage už první tóny svých skladeb začala hrát kapela, která v prosinci oslavila 20 let kapely velkolepým koncertem v pražské Lucerně. Na Keltské se po odmlce představila kapela Harlej. Ačkoli v Harrachově nezněl chorál tak dlouho jako v Lucerně, koncert byl přesto emotivní a energický. Bylo znát, že kapela si hraní užívá a lidé jim to opláceli. DSC_0022

Pak už pódium patřilo Fanánkovi a jeho bandě. Koncert Tří Sester byl jako vždycky úspěšný, vždyť většina přítomných přijela právě kvůli  hitům jako je Kovárna, Zelená nebo tradičně závěrečné Modlitbě pro partu. Tančící a zpívající dav ukázal, že kapela je stále oblíbená.

Poté měl na řadu přijít Ivan Mládek se svým Banjo Bandem. Jenže kapela se dostala do potíží. Zůstala viset v zácpě u dopravní nehody a tak se role předposledního vystupujícího ujala kapela De Bill Heads. Dobře naladěný dav ocenil energičnost a dobrou náladu kapely a ve velké párty nepolevoval. Známé texty a chytlavé melodie roztcovaly kde koho. A závěr v podobě Ivana Mládka? Zbytečné komentovat. Tahle vtipná banda by bavila všechny věkové kategorie v kteroukoli denní či noční hodinu.

Více fotografií naleznete tady.

 

DSC_0083DSC_0185

DSC_0128DSC_0868 DSC_0869 DSC_0870 DSC_0872 DSC_0873 DSC_0875 DSC_0877 DSC_0878 DSC_0879 DSC_0880 DSC_0881 DSC_0883