Neuvěřitelných 20 let na scéně oslavila v pražském Futuru kapela The Fialky. Na velkolepou párty se kluci připravovali dlouho a bylo to znát. Během večera se s nimi na pódiu ukázalo spoustu hostů z řad spřátelených kapel. Ale popořadě.

Koncert odpálili berlínští Berlin Blackouts coby předskokani. Pak už pódium patřilo oslavencům. Jindy suverénní Kečup byl dost nervózní a fanouškům to přiznal. Určitě nebyl jediný z kapely, kdo si přál, aby všechno vyšlo podle plánu. Obavy však nebyly na místě. Je to přeci jenom punk…

Kapela koncert odpálila novým songem, po kterém je pojmenovaná i deska Punk rock rádio, ke které kapela mimochodem nabízí i skvělý a bohatý merch. K dispozici jsou čepice, trika, placky nebo výšivky. 

Hned s druhým songem přišel na pódium Radek z Nežfaleš, aby s klukama zazpíval song Kérky od Terky. Kromě hitů The Fialky během večera fanoušci slyšeli i další punkové fláky. Kluci se totiž rozhodli, že zahrají písničky, které hráli na prvních zkouškách a pozvou frontmany kapel, které je hrají. Ve Futuru se tak sešli Honza Haubert, Bořek Řehoř, Zdeněk Růžička, Sváťa Šváb a Dušan Lébl. Poslední jmenovaný byl záskok za Petra Hoška, který se stále zotavuje v nemocnici. 

Dušan si s klukama dal píseň Sid Vicious, Hony legendární Traktor, Zdeněk oblíbenou Černou ruku, Sváťa skvělý Černobílý svět a Bořek nezapomenutelnýho Humusáka. Kromě nich se s kapelou na pódiu objevil tak Danny Šedivý, coby host při songu Rebel Klaun a Aneta z kapely Zputnik. Ta rozproudila dav při oblíbené Punk, sex, pivo. 

Až na samý konec večera byla naplánovaný křest desky. Ten byl poněkud netradiční. Právě proto však rozhodně nezapomenutelný. Zřejmě jistá dávka nervozity způsobila, že kluci neměli desku na křest připravenou. Když se na pódiu objevili kmotři Radek Šedivý a Bart Spinney nebylo tak docela co křtít. Křest přesto proběhl. Dokonce i deska se nakonec na pódiu objevila. Jenomže Ota v tom všem zmatku desku vzal do ruky a “nepokřtěnou” ji hodil do davu. 

“To je první křest, kde se křtí deska, která tady není,” smáli se kmotři. Se situací si však tihle dva výborně poradili. Bart využil chvilku, aby připomněl aktivity svých kapel a rozmluvený ze svatebního veletrhu, kde dělal moderátora, by nejspíš dokázala fanoušky bavit celý večer. Tenhle křest byl všechno jenom ne tradiční. A o to víc se vryje do paměti všech, kteří s kapelou oněch dvacet let v pražském Futuru oslavili. 

Po křtu samozřejmě následovali přídavky, se kterými pomohli právě i hosté kapely. Všude pozitivní energie a dobře naladění lidé. Prostě naprostá pohoda, která čtvrteční večer povýšila na skvělý předvoj víkendu. Poslední song večera vlastně všechno shrne do jednoho slova, kterým se dá popsat celý koncert – UNITED.