Keltská noc, festival, který každoročně pořádají Tři Sestry, se tentokrát pod Mamutem neuskuteční. Přitom do Harrachova už tento srpnový hudební večírek tak nějak patří. Letos se však bude muset přestěhovat. Kam? To ještě není úplně jasné.
Festival Keltská noc začínal v lyžařském areálu v Jablonci na Jizerou. Na tomto místě se konal v roce 1995. Několik dalších ročníků se odehrálo na stejném místě a poté se festival punkové a rockové hudby přesunul do sousední Rokytnice nad Jizerou, konkrétně na Háskov. V Harrachově v areálu skokanských můstků se festival konal poprvé v srpnu 2007. Od té doby sérii každoročních vystoupení nepřerušila ani pandemie Covidu.
Zatímco ostatní akce se rušili, organizátoři Keltské to nevzdali a festival uspořádali i s omezeními, které s sebou nezvyklá doba nesla. Letos to tak bude po dlouhé době poprvé, kdy v Harrachově bude v srpnu ticho. Důvod je prostý a zcela pochopitelný. „Areál skokanských můstků bude procházet už od počátku letních prázdnin rekonstrukcí velkého můstku. Z toho důvodu nebude možné zde festival v roce 2025 pořádat," stojí na facebookovém profilu kapely.
Tři Sestry se prý snažily najít náhradní řešení přímo v Harrachově. To se však nepodařilo. Kde se bude festival konat zatím není úplně jasné. Podle dostupných informací je rozpracovaných hned několik variant. Kapela slíbila, že jakmile bude jasné, kde se bude festival konat, dá fanouškům vědět. Ti už jsou netrpěliví, protože mnozí měli kromě lístků koupené také ubytování v Harrachově. Změna místa konání pro ně tak může být komplikací.