Slánský festival VALNÍK se blíží svému čtvrstoletí

Již dvacátý čtvrtý ročník slánského hudebního open air festivalu VALNÍK se uskuteční jako již obvykle předposlední srpnový víkend v příjemném a útulném prostředí areálu letního kina ve Slaném.

Název tradičního festivalu, který vám může připadat trochu kuriózní, vznikl díky legendárnímu nultému ročníku v roce 1999. Ten se totiž odehrál na místním fotbalovém hřišti na skutečném valníku.

Festival se stejně jako v posledních letech bude konat jako akce dvoudenní a vystoupí na něm třicet skupin. Dramaturgie vychází především z punkrocku a jeho odnoží, ale je jako obvykle dost pestrá a proložená styly jako ska, rock, alternativa, folk, rock´n´roll či hardcore.

I když je festival rockovou akcí, bude jeho hlavní hvězdou bezpochyby legendární IVAN MLÁDEK se svým BANJO BANDEM, který hraje už téměř neuvěřitelných 60 let a jehož asi netřeba více představovat. Dalšími velkými taháky festivalu jsou pak známé a diváky velmi oblíbené skupiny VYPSANÁ FIXA a KRUCIPÜSK, po letech zavítá na Valník i legendární soubor SCHODIŠTĚ, působící na české rockové scéně již 40. sezónu.

Sekundovat jim budou české punkové legendy E!E a SPS včetně předních kapel naší punkrockové scény, jimiž jsou především domácí slánské TOTÁLNÍ NASAZENÍ nebo pražská squadra THE FIALKY, z dalších potom NEŽFALEŠ, VISION DAYS, N.V.Ú. nebo VOLANT s tolik typickým saxofonem.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit také na špičku slovenského ska-reggae a na Slovensku velmi oblíbenou a populární skupinu SMOLA A HRUŠKY. Rock šmrnclý špetkou punku nabídnou COVERS FOR LOVERS a DESTROYSELF, do folkrocku zabrousí slánští DERATIZÉŘI a rock´n´roll zazní při setu zpívajícího právníka Petra Pečeného a jeho skupiny DOCTOR P.P.. Aby punkrocku nebylo málo, ve svižných a rychlých rytmech zahrají také SEX DEVIANTS,  VHS, !V.V.Ú., RV-4 nebo P.U.M.

Vyznavače tvrdší hudby jistě potěší kromě výše zmíněných Krucipüsk nejen PROJEKT PARABELUM s jejich vizální show, ale i další kapely podobného ražení jako CENSORSHIT nebo HEJTMAN.

V rámci tradiční podpory regionální scény vystoupí také známé místní kapely DILEMMA IN CINEMA, M3TA, CHLAT V POTPAŽÍ či FALEŠNÝ OBVINĚNÍ.

Z mladší generace kapel se jako host opět představí zástupce soutěže Skutečná liga, jímž je letos její loňský vítěz, skupina VOSOLIT!.

Podrobný program včetně všech dalších informací, týkajících se 24. ročníku slánského open air festivalu VALNÍK najdete na internetových stránkách www.valnik.cz

_________________________________________________

 

Slánský open air festival VALNÍK No. 24

18. a 19. srpna 2023 letní kino Slaný

IVAN MLÁDEK & BANJO BAND, KRUCIPÜSK,  VYPSANÁ FIXA, SCHODIŠTĚ,

SMOLA A HRUŠKY (SK), TOTÁLNÍ NASAZENÍ, SPS, E!E, THE FIALKY, VISION DAYS,  DOCTOR P.P., VOLANT, NEŽFALEŠ, PROJEKT PARABELUM, DERATIZÉŘI,

N.V.Ú., DILEMMA IN CINEMA, COVERS FOR LOVERS, DESTROYSELF,

SEX DEVIANTS, VHS, CENSORSHIT, HEJTMAN, FALEŠNÝ OBVINĚNÍ,

M3TA, P.U.M, RV-4, !V.V.Ú., CHLAT V POTPAŽÍ a VOSOLIT!