Barvy léta ve znamení pekelných teplot

Tradiční festival Barvy léta byl letos po nějaké době opět dvoudenní. V pátek začal program v podvečer vystoupením kapely Bikiny. Hned potom se začaly točit pankáčové s legendární pardubickou kapelou Volant. Páteční živáky pak zakončila kapela Synové výčepu. Fanoušci se vlnili v příjemných letních teplotách a užívali si skvělé muziky. Večer však ještě nekončil. Pro ty, co chtěli pařit i po desáté, hrál ještě DJ Venoven Zmarchrob.

Sobota si pro účastníky připravila opravdu tropické teploty. Brutální vedro však nikomu nevadilo. Nejen, že už hodinu po poledni fanoušci plnili areál, ale ve 14 hodin startoval také běžecký závod Magorova desítka. Účastnili se ho děti i dospělí. Vyhlášení výsledků pak proběhlo v podvečer přímo na pódiu. Sobotní program zahájila kapela Braindead, kterou vystřídaly Lety mimo.

Následně si horka na pódiu užívalo slánské Totální nasazení v čele se Sváťou. Punkáče ze Slaného vystřídali souputníci SPS z Prahy. Lídr Zdeněk několikrát vtipně prohodil, že je to možná jejich poslední koncert, protože na pódiu je snad padesát stupňů. Boty se lepily k podlaze a ta ukrutně pálela. Zatímco fanoušci si mohli užívat studené a osvěžující sprchy od Mafuny, borci na pódiu si užívali výheň se vším všudy. Všichni dohromady to však zmákli s grácií.

Další byla na řadě slovenská partička Horkýže Slíže. Všechna čest zpěvákovi, který celý koncert odehrál v černé mikině s kapucí. Zatímco někteří padali horkem jen při pohledu na něj, o zvládl ještě pařit a zpívat. Profesionál se zkrátka pozná. Krátce před osmou, ale stále za velkého horka se na pódiu ukázala Vyspaná Fixa, která na dálku pozdravila pardubické kolegy z Volantu, který hrál v pátek. Při přestavbě pódia zahrál v zadním stanu hudebník Láska a ve VIP stanu proběhlo focení s kapelou Tři Sestry.

Následoval zlatý hřeb večera. Tři Sestry předvedli tradičně show plnou zábavy. Nechyběly balónky nebo spoďáry hozené do davu. Stejně tak se lidé v prvních řadách dočkali panáků zelené a na pódiu se jako již tradičně objevil Průša. Po rozloučení se kapela ještě vrátila, aby zahrála přídavky. Bez Modlitby pro partu na závěr by večer nebyl úplný.

A to ještě nekončíme. Své syrové a sprosté texty v zadním stanu zapěl Záviš za hlasité podpory přihlížejících fanoušků. Na hlavní stage se zatím připravovala kapela Dymytry, která ve svých pověstných maskách večer a celý festival zakončila. Kluci měli kliku, že hrály až na závěr, kdy už bylo jen asi 28 stupňů. Jelikož v maskách i tak muselo být opravdu horko.