„Ještě žijem, ještě naděje jsou,“ zpívá Jiří Macháček v singlu Mig 21 s názvem Hyjé!, ke kterému byl čerstvě natočen videoklip. V něm nechybí zábavné záběry z minulosti, pověstná hravost kapely, a především drezura dřevěné židle v podání frontmana Jiřího Macháčka. „Při drezuře dřevěné židle bylo třeba se zlepšit v práci s bejkovcem. To byla asi největší výzva při natáčení,“ komentuje Macháček. „Kluci z Migu zrajou jakou víno. Stačilo jen zachytit jejich skutečný šarm,“ glosuje natáčení režisérka Kamila Vondrová.

 

Autorem hravé písně s pozitivním poselstvím a nádechem italského spaghetti westernu je kytarista Mig 21 Tomáš Polák, spolu s ním se produkce ujal Tomáš Konůpka ze skupiny Mydy Rabycad. Text je jako vždy dílem Jiřího Macháčka. „Náladou i kytarovým riffem jde svým způsobem o poctu Ennio Morriconemu a filmům, které režíroval Sergio Leone. Písnička připomíná westerny, které máme všichni rádi,“ osvětluje Polák pozadí jejího vzniku.

 

Skladba Hyjé!, která posluchače svou atmosférou přenese na Divoký západ, zároveň slouží jako předzvěst chystaného alba, na kterém kapela aktuálně pracuje, a pozvánka na chystané podzimní turné, jehož vrcholem bude tradiční trojkoncert v pražském Lucerna Music Baru. Na Hyjé! Tour kapela představí nejen nový singl Hyjé!, ale zároveň během téměř dvouhodinových show odehraje všechny své největší hity, včetně oné písně, kdy vzduchem lítají kalhotky.

 

Hyjé! Tour

 1. 10. České Budějovice – KD Vltava
 2. 10. Písek – KD Písek
 3. 10. Jičín – Masarykovo divadlo
 4. 10. Jablonec nad Nisou – klub Woko
 5. 10. Ostrava – Garage Music Club
 6. 11. Velké Meziříčí – Jupiter Club
 7. 11. Olomouc – S-klub
 8. 11. Olomouc – S-klub
 9. 11. Brno – Fléda
 10. 11. Brno – Fléda
 11. 11. Brno – Fléda
 12. 11. Domažlice – MKS Domažlice
 13. 11. Plzeň – Depo 2015
 14. 11. Praha – Lucerna Music Bar
 15. 11. Praha – Lucerna Music Bar
 16. 11. Praha – Lucerna Music Bar